MENU - zobrazit / skrýt

Mick Jagger – nekorunovaný rokenrolový král!


V červenci slaví své narozeniny jedna z největších ikon světové hudební scény – Mick Jagger. Po celá desetiletí brázdil koncerty s kapelou Rolling Stones a i přes jeho pokročilý věk se nezdá, že by ze svého tempa chtěl něco ubrat. Nasedněte na rychlík jménem Mick Jagger a nechte se unést jeho bouřlivým životem.

Z politiky k hudbě

Narodil se jako Michael Phillip Jagger 26. července 1943 v Dartfordu, Anglie. Po odchodu z ekonomické školy v Londýně založil s Keithem Richardsem skupinu Rolling Stones, se kterou překonali hranici padesáti let společného vystupování. Zvažoval kariéru novináře či politika, studií se však vzdal, aby se posléze stal rockovou star.
Jagger je označován za nejpopulárnějšího a také nejvlivnějšího frotmana v historii rock & rollu. Jeho originální styl vystupování a neotřelý hlas se staly hlavní značkou skupiny Rolling Stones.

 

 

Dětí jako smetí

Jagger byl ženatý celkem dvakrát. Z jeho předešlých vztahů má celkem sedm dětí se čtyřmi ženami.
V roce 1971 se oženil s Biancou de Macias ve Francii. Rozešli se roku 1977, o rok později podala žádost o rozvod kvůli jeho nevěrám. Později se nechala slyšet: „Moje manželství skončilo ve svatební den.“
V roce 1977 se Jagger začal scházet s modelkou Jerry Hall. Vzali se v Indonésii roku 1990 a vychovávali spolu čtyři děti. Jagger později zpochybnil platnost svatebního obřadu a sňatek byl anulován roku 1999.
Později prožil vztah s módní návrhářkou L´Wren Scott, ta však v roce 2014 spáchala sebevraždu. Svůj majetek v hodnotě devíti miliónů dolarů odkázala Jaggerovi.

 

 

„Přátelství“ s Keithem Richardsem

Jejich vztah je označován médii jako horská dráha. Jednou se milují, podruhé zase nenávidí. Novináři se v tom „vyžívají“ a snaží se z každého mráčku vytvořit bouřku. Jak je to tedy ve skutečnosti s jejich kamarádstvím?
Richards v jednom rozhovoru z roku 1998 uvedl: „Pokud na něj někdy křičím, tak je to tím, že nikdo jiný k tomu nemá odvahu a jako jeho kamarád nechci, aby se vydal špatným směrem, tak se mu snažím pomoci.“ Richard ve své autobiografii (Life, 2010) označuje Jaggera za „nesnesitelného“ a uvádí, že jejich vztah byl dosti napjatý po desetiletí.

 

 

S Jaggerem v posteli!

Zaslechli jste, že Mick s Davidem Bowiem měli mezi sebou více než přátelský vztah? Pak jste slyšeli správně. Na toto téma se rozpovídala Davidova bývalá manželka Angie Bowie. Stalo se to roku 1973: „Vešla jsem do ložnice, v posteli byl David a na druhé straně postele jsem zahlédla Mickovu nohu. Zeptala jsem se jich, jak si užili noc. Byli tak opilí, že sotva mohli mluvit. Až mi jich bylo líto. David měl rád jak ženy, tak muže.“ Dále dodala, že ji manžel nikdy nemiloval a vyspal se téměř se vším, co se pohnulo. Přesto jejich manželství vydrželo deset let.

Zdroj foto: foter.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: celebrity

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE