Matt LeBlanc – role Joeyho jej vytáhla z bídy


Matt LeBlanc. Kdo by neznal Joeyho z kultovního amerického sitcomu Přátelé (Friends)? Tipovali byste si, že tento měsíc oslavil již své 48. narozeniny (* 25.7. 1967) ? Pojďme se podívat na jeho život ještě předtím, než dostal svou osudovou roli. Věděli jste například, že na konkurz Přátel dorazil s 11 dolary v kapse a za svůj první šek si koupil teplé jídlo?

Přítel Alanis Morissette

V 80. letech Matt často vystupoval v reklamách, například na Heinz, Levi´s nebo Coca-Colu (byl znám jako ten kluk z reklamy na kečup). Na účet si mohl připsat i drobné role v televizních show v letech 1988 až 1991. Tyto seriály však nebyly příliš úspěšné. Když už neskončily po prvních epizodách, tak se většinou nedočkaly dalších sérií. Objevil se však i v hudebních klipech od Jon Bon  Joviho nebo Alanis Morissette, kde si zahrál dokonce jejího přítele.
Zajímavostí také je, že většinou ztvárňoval postavy italského původu (stejně tak v Přátelích). Přitom mu v těle koluje nizozemská, francouzská, irská, anglická a italská krev.

Osudová role

V roce 1994 se přihlásil na casting role Joeyho Tribbiani. V kapse měl pouhých 11 dolarů a v té době sotva zavadil o práci. Poté co dostal svůj první šek, první věcí, kterou si koupil, bylo teplé jídlo. Ano, tak špatně na tom byl. Přátelé mu zajistili slávu, peníze a teplé jídlo do konce života. Vždyť tato série trvala dlouhých 10 let (první epizoda byla odvysílána 22. září 1994, poslední 6. května 2004). Po jejím skončení navázal Matt učinkováním v televizní show Joey (s příliš velkým ohlasem se nesetkala). Později se objevil v pár filmech. Jeho osudovou roli však zatím nic nepředčilo

 

 

Několik zajímavých faktů o Mattovi:

- v začátcích své kariéry se objevil v Ženatý se závazky (přítel Kelly Bundové, vzpomínáte?)
- před natáčením Přátel měl pouhých 11 dolarů, u posledních dílů vydělával milión dolarů za epizodu
- po skončení Přátel dostal jako jediný nabídku natáčet sitcom Joey, jeho sledovanost však rychle klesala s seriál byl posléze zastaven (podle autorů Přátel to bylo způsobeno nepochopením postavy Joeyho, sami se odmítli podílet na scénáři)
- nemá příliš dobré vztahy se svým otcem, který prodal několik článků o něm do médií
- “Tak jak to de?” Joeyho nejslavnější “balicí fráze”


zdroj foto: flickr.com
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |