MENU - zobrazit / skrýt

Jaká je průměrná frekvence sexu lidí ve vašem věku?


Ve skutečnosti neexistuje žádné správné číslo, ale pokud byste chtěli vědět, kolik sexu mají vaši vrstevníci. napoví americký institut, který provedl studii na téma, jak často lidé souloží. Asi vás nepřekvapí, že to, jak často mají lidé pohlavní styk, závisí často od věku.

Věk udává frekvenci sexu

Společnost Medical Daily uvádí, že studie Kinseyho institutu pro výzkum v oblasti sexu, reprodukce a pohlaví potvrdila, že věk souvisí s frekvencí sexu.

Žádné překvapení se nekoná: věková skupina 18 – 29 let měla nejvíce sexu. Průměrně 112krát za rok, tedy dvakrát týdně. Zatímco lidé ve věku 30 – 39 let měli v průměru 86krát sex ročně, a skupina 40 – 49 let v průměru 69krát za rok.

S věkem přibývají nemoci a klesá množství sexu

Pravděpodobně není příliš překvapující, že frekvence, s jakou mají lidé sex, klesá s věkem. „Z výsledku studie vyplynulo, že s přibývajícím věkem se zvyšují naše možnosti rozvoje chronických zdravotních stavů, což negativně ovlivňuje četnost a kvalitu sexuální aktivity,“ uvedl Ph.D. Justin Lehmiller z Kinseyho institutu.

Další studie s překvapivými výsledky

Je však důležité si uvědomit, že výsledky jakékoli studie by vás neměly příliš ovlivňovat. Začátkem tohoto roku jiný průzkum zjistil, že ženy ve věkové skupině starší 36 let byly ve skutečnosti ty, které uváděly, že jsou nejvíce sexuálně aktivní.

A v loňském roce jiný průzkum zjistil, že ženy mají nejvíce sexu, když mají kolem 35. roku, což naznačuje, že sebedůvěra (nejen v ložnici) s věkem roste (lidé jsou také otevřenější k různým experimentům). Tato zjištění nás mohou vést k závěru, že i když frekvence sexu klesá s vyšším věkem, sex může být v pozdějším věku daleko kvalitnější, neboť partneři si jej dokážou více vychutnat a prožít.

Co je lepší? Častěji a nebo déle?

Pokud patříte mezi starší ročníky, tak už máte spoustu sexu patrně za sebou a proto možná víte, že není rozhodující "jak často", ale "jak dobře." S kvalitou sexuálního aktu přitom úzce souvisí i doba jeho trvání. Není sice pravdou, že "čím déle, tím lépe." Ale je pravdou, že půlminutové tornádo není to, po čem by ženy toužily každý den. Možná proto budete zkoumat, jak dlouho by měl trvat sex? To samozřejmě není snadné zjistit, ale i tak vědci dospěli k zajímavému číslu. Ideální délka by prý byla cca 26 minut, ale průměrná délka sexu je podstatně kratší.

zdroj foto: pixabay.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE