Proč muži odmítají sex?


Sex je nedílnou součástí fungujícího vztahu. Mnoho párů se především v dlouhodobých vztazích potýká s problémy po sexuální stránce. Pokud jeden z partnerů nemá chuť na sex, nastává problém. Co však stojí za malým sexuálním zájmem u mužů?

Pokud muž dlouhodobě nestojí o sex, může za tím být celá řada důvodů:

- rodinné problémy
- problémy ve vztahu
- stres
- zdravotní problémy
- hormonální vlivy
- strach z nechtěného otěhotnění ženy
- nežádoucí účinky léků
- sexuální trauma z dětství
- nedostatek sexuálních dovedností

Problémy ve vztahu

Muž ve vztahu potřebuje cítit uznání. Pokud se mu jej nedostává u partnerky, a ta jej spíše zahrnuje výčitkami, pak je zcela normální, že ztratí chuť na sex s ní. Dlouhodobá kritika vede k tomu, že se partneři vzájemně odcizují, a to nejen v ložnici.

Pro muže je také důležité, aby o sebe partnerka pečovala i v dlouhodobých vztazích. Přece jen jsou muži stimulováni především vizuálně, a pokud partnerku pravidelně vídají ve vytahaném tričku a s umaštěnými vlasy, chuť na sex u nich klesá. Řada žen o sebe pečuje na začátku vztahu, postupem času však o sebe pečují stále méně, a to především tehdy, když si jsou vztahem až příliš jisty.

Muž také potřebuje cítit emocionální spojení s partnerkou, ať už se jedná o respektování potřeb či vzájemné pochopení. Stejně tak byste si měli dávat pozor na nevyřešené hádky, které opět vedou k odcizení obou partnerů. 

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Lucie Osmanská


Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace