Hulk Hogan – jedna z největších osobností wrestlingu


Hulk Hogan se narodil 11. srpna 1953. Tento americký profesionální wrestler, herec a muzikant na sebe svou váhou upozorňoval již od raného věku, kdy ve svých 12 letech vážil úctihodných 88 kilogramů.  Předesíláme, že Hulk Hogan není pravé jméno, ale umělecký pseudonym.

Mladý Hulk zanechal poměrně brzy studií a raději se věnoval hraní na kytaru. Se svou kapelou Ruckus slavil na Floridě značný úspěch. Vystupovali v řadě barů, které navštěvovali také zápasníci wrestlingu. A právě v jednom z nich zaujal Hogan svou vypracovanou postavou bratry Jacka a Geralda Briscovy, profesionální wrestlery. Ti ho oslovili Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.

Hulk Hogan je zosobněním profesionálního wrestlingu. Přinášíme vám 8 zajímavých faktů, které jste o něm zatím netušili.

1. Jeho pravé jméno není Hulk Hogan

Jste zaskočeni? Většina rodičů svým dětem nedá jméno Hulk. To se zkrátka nestává, aspoň ne v případě našeho Hulka. Jeho skutečné jméno je Terry Gene Bollea, což už tak dobře nezní, co myslíte?

 

 

2. Jako dítě trpěl nadváhou

Jeho váha a také posměch spolužáků a ostatních dětí přinutily Hulka na sobě pracovat a tvrdá dřina se vyplatila. Někdy je pomsta tou nejlepší inspirací. A jeho namakané svaly jsou nyní inspirací pro mnohé další.

3. Jeho první přezdívka byla „Super Destroyer“

Hulk Hogan je umělecké jméno, ale rozhodně ne první. Při svém prvním wrestlingovém zápasu na Floridě použil jméno Super Destroyer. Jeho soupeřem byl veterán Don Serrano. Tato přezdívka se však dávala maskovaným zápasníkům ještě dávno předtím a můžete se s ní setkat i dnes u začínajících debutantů.

 

 

4. Má umělou kyčel

Neexistuje snad jediná část na jeho těle, která by nebyla operována. Nohy, kolena, ramena, ruce, boky, krk. Posledním zákrokem byla operace zad. Úspěch zkrátka něco stojí.

5. Hogan je první wrestler, který se dostal na obálku Sports Illustrated

Stalo se to 29. dubna 1985. A zatím se to nepovedlo žádnému jinému zápasníkovi z jeho branže.

 

 

6. V 80. letech vydělával 10 miliónů dolarů ročně

Nikdo jiný nedosahoval takové popularity jako právě Hulk Hogan. Jeho obličej s typickým knírem se objevoval snad na všech možných produktech. Hulk byl ve své době zkrátka fenomén.

7. Trenér mu zlomil ruku

Hulkovým trenérem je Yasuhiro Kojima (známý pod pseudonymem Hiro Matsuda, jenž trénoval řadu profesionálních zápasníků, např.: Paul Orndorff, Lex Luger, Ron Simmons). Říká se, že mu Hiro zlomil ruku během prvního tréninku, když se příliš flákal – zajímavá učební metoda.

8. Richard Belzer jej zažaloval o 5 miliónů dolarů

Stalo se to v roce 1985 v televizní show Richarda Belzera, kdy se Hulk rozhodl ukázat právě na něm jeden z používaných chvatů. Komentátor se doslova svalil k zemi (viz přiložené video). Případ byl urovnán u soudu.

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: celebrity


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |