Posilování břišních svalů - cviky na posilování břicha


Břišní svaly jsou specifickou svalovou skupinou, na kterou se v tomto článku zaměříme. Popíšeme si klasické cviky, které rozvíjejí břišní svalstvo, akční plán pro cvičení a následnou odměnu za dokonalé břicho. 

Poznejte své břišní svaly

Vaše břišáky tvoří čtyři skupiny:

  • Přímý břišní sval (1)
  • Zevní šikmý břišní sval (2)
  • Vnitřní šikmý břišní sval (3)
  • Příčný břišní sval (3)
  •  
  • Tyto svalové skupiny společně drží trup a pomáhají mu při různých pohybech - přitahování pánve k hrudníku nebo obráceně, při naklánění do stran.
  •  

Přímý břišní sval zodpovídá za přitahování hrudníku k bokům. Začíná na hrudní kosti a pátém až sedmém žebru a končí na stydké kosti. Zevní šikmé svaly přecházejí křížem dolů od spodních žeber a napojují se na stydkou kost a na pánev. Vnitřní šikmé svaly leží pod vnějšími. Funkce těchto dvou skupin spočívá v tom, že otáčejí trupem a řídí nahýbání do stran. Příčný sval břišní, který se nachází pod šikmými svaly, přechází od žeber až ke stydké kosti. Jeho hlavní úlohou je vtažení vaší břišní stěny dovnitř: chrání vnitřní orgány a pomáhá vám vydechovat.

Břišní svaltstvo - co byste měli vědět

Fakta
Pokud na svém břiše už delší dobu poctivě pracujete a pořád vám ještě chybí pár válečků do správné valchy, je to asi kvůli tomu, že potřebujete lepší jídelníček a tréninkový program (posilovací i kardiovaskulární). Jen tak dokážete spálit veškerý tuk a mít břicho jako pekáč buchet. Ale ještě než odstraníme poslední vrstvu tuku z břišáků, musíte je rozvinout pomocí několika správně izolovaných cviků. Doporučujeme, abyste si nechal cvičení břicha na závěr tréninku, protože břišní svaly pomáhají stabilizovat váš trup při většině cviků na jiné svalové skupiny. Ale pokud o sobě víte, že na konci tréninku už nemáte velkou vůli a břicho často vynecháte, zařaďte cvičení raději hned na začátek.

Cviky na posilování břišních svalů

Nejpopulárnější cvik na břicho - zkracovačka - si pořád drží první místo mezi cviky na vypracování úžasné valchy.

Jak na to?

Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a s chodidly naplocho na podlaze. Dlaně položte na zátylek tak, že se zezadu zlehka dotýkají uší. Ve chvíli, kdy začínáme s výdechem, pomalu zvedejte hlavu a hrudník ke kolenům. Pokračujte, dokud se lopatky neodlepí od podlahy. Představte si, že stahujete žebra k boků, jako by to byla tahací harmonika. Po krátké výdrži se pomalu vraťte do lehu a přitom se nadechujte.

Změna je život - a větší svaly

Zvedněte chodidla. Klasická zkracovačka působí hlavně na horní část svalové skupiny - právě ta tvoří valchu - a nezatěžuje tolik spodní břišáky. Pokud chcete více zapojit i spodní část, pokrčte kolena, ale chodidla držte několik centimetrů nad zemí.

Dejte ruce na prsa. Poloha dlaní mění obtížnost cviku. Pokud máte problémy dokončit předepsaný počet opakování v sérii, přesuňte na konci série ruce ze zátylku a překřižte je na hrudník. To vám umožní pracovat s břichem o něco déle.

Přidejte zátěž. Čím jste silnější, tím bude zkracovačka lehčí a méně účinná. Vyřešíte to používáním medicimbalu, závaží anebo kladky, kterými obtížnost zkracovačky zvětšujete do nekonečna.

Efektivní posilování břišního svalstva

I k nám už se dostal anglický výraz pro břišní valchu "six-pack" (podle baleni šesti piv v plechovkách). Skutečný počet břišních svalových skupin je však menší, jsou jen čtyři. Šest cviků, které vám nabízíme, procvičuje všechny - a je tam dost variací, abyste u toho neumřel nudou. Poté co dokončíte zkracovačky, si vyberte jeden cvik z každé části: A (horní a spodní část přímého břišního svalu anebo jeho část a šikmé břišní svaly) a B (horní a spodní přímý sval plus šikmé svaly břišní). Nezapomeňte při cvičení zatahovat břicho, abyste zapojit také příčný břišní sval.

Ať už si vyberete kterýkoliv cvik, zapracujete na břišních svalech z mnoha úhlů a vybudujete silné a ploché břicho - břicho, které je tvrdé a ještě tvrději vypadá.

Správný trénink na posilování břišáků
Budujte břicho pomocí tabulky

 

Úroveň Počet cvičení Počet sérií Opakování Rychlost pohybu Odpočinek
začátečník 3x týdně 2-3 10-15 3-4 vteřiny nahoru
3-4 vteřiny dolů
30-60 vteřin
středně pokročilý 2x týdně 2-4 10-15 3-4 vteřiny nahoru
3-4 vteřiny dolů
30-90 vteřin
pokročilý 2x týdně 3-5 10-15 3-4 vteřiny nahoru
3-4 vteřiny dolů
60-120 vteřin

 

plán A

Zkracovačka se zátěží
Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a s chodidly naplocho na podlaze.V rukou máte závaží (pro začátek 3-5 Kg). Pomalu zvedejte hrudník a hlavu ze země. Pak se pomalu položte zpátky na zem. 

Stahování lana vkleče
Klekněte si na podlahu asi 75 cm před horní kladku a pevně uchopte oba konce lana. Ruce si dejte buď k uším a nebo těsně pod bradu. S rukama ve stále stejném úhlu se pomalu předkloňte dopředu. Začněte tím, že stahujete bradu k hrudníku, až potom následují ramena a záda. Jděte dolů co nejdál můžete, potom se pomalu vraťte do výchozí polohy.

Vytáčení boků
Lehněte si na záda a ruce zastrčte pod pánev podél kostrče. Natažené nohy s chodidly u sebe zvedněte přímo nahoru tak, aby podrážky směřovaly ke stropu. Hýždě se musejí odlepit několik cm od země. Na vrcholu pohybu vytočte boky doprava a chodidla doleva.Vraťte se do výchozí polohy a to samé opakujte i na druhou stranu. 

plán B

Zkracovačky s vytáčením
Lehněte si na záda a zvedněte nohy tak, aby podrážky směřovaly ke stropu. Ruce si zlehka položte na uši, lokty směřují ven. V této poloze udělejte zkracovačku nahoru a doleva. Spusťte trup a opakujte doprava. Po celou sérii střídejte strany.

Zkracovačka s rotací
Lehněte si na zem s pokrčenými koleny (90° ) a s chodidly na podlaze. Ruce se zlehka dotýkají stran hlavy. Pomalu zvedejte ramena z podlahy a vytáčejte trup doleva, aby na konci pohybu pravý loket směřoval mezi kolena. Zároveň můžete přitáhnout kolena nahoru, aby se dotkla lokte. Spusťte se zpět dolů a opakujte celý cvik na druhou stranu.

ODMĚNA

Extra síla! Procvičování břišních svalů pomocí cviků, u kterých se vytáčíte v pase, buduje rotační sílu, kterou potřebujete pro házení, při direktech v boxu nebo při golfu.

Skvělé držení těla! Napjaté bederní svalstvo (např. běhání) tahá páteř mimo její přirozenou polohu. Posílení břišní stěny pomáhá odstranit tuto svalovou nerovnováhu a zlepšuje držení těla i jeho funkčnost.

Méně bolesti! Čím slabší máte břišní svaly, tím více zatěžujete spodní část zad. Silné břišáky umožní tělu rozložit zátěž a chránit záda.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Vožit nový komentářVožit nový komentářKomentáře ke článku

Autor: durex | Datum: 19.10.2009 16:54
 
dekuju moc, pomohli jste mi nedostat bura...:D..CAU ZATIM..MEJTE SE..
Autor: Ice | Datum: 01.02.2010 21:10
 
Jsem začátečník a tak se chci zeptat nevadí když budu dělat zkracovačky každý den? jen jestli to moc neškodí...
Autor: haf | Datum: 04.02.2010 20:36
Re:
podle mě to vůbec nevadí, já o prázdninách dělal i 2000 denně a pohoda, akorát jsem s tím přestal, takže už výsledky nejsou vidět :-) ...
Autor: ivan | Datum: 31.03.2010 23:52
chci z hubnout sem tlustej
ja uš nevim jak shubnout uš 2měsice cvičim a neni vidět změna
Autor: Dany | Datum: 03.04.2010 02:16
 
Ivan,dá se říct že taky cvičím skoro 2 měsíce a změna je minimální,i když menší náznaky tam jsou =),dělám 150 zkracovaček vždy před spaním každý den.. =)
Autor: Ruda | Datum: 18.04.2010 14:19
Re: chci z hubnout sem tlustej
tak začni běhat
Autor: Max | Datum: 11.05.2010 17:23
Re: Re:
2000 je ztrata času, kdybys jich radši udělal 40 a pořádných,ušetříš čas,a výsledek je lepší
Autor: Evik | Datum: 02.07.2010 13:21
 
Dobrý den,

cviky jenž jste tu uvedli, jsou dobré tak možná pro začátečníky, aby se zbavily těch největších tukových zásob. Ale i to nemusí stačit.

Každý, kdo se v oblasti sportu alespoň trochu vyzná ví, že nejdůležitějsí při hubnutí nebo "úpravě břišních svalů" je kombinace kardio tréninku s cviky na břišní svaly. Navíc pokročily cvičenec nemůže cvičit zkracovačky pouze po 10-15 opakování a už vůbec ne z tak dlouhou pauzou. Myslím, že díky těmto cvikům, které jste zde uvedli, si nikdo nevyrýsuje bříško, po kterém určitě každý z nás touží.

A navíc proč je tam u těch pokročilých pauza až 120 sekund, to je absolutní nesmysl.

Já osobně doporučuji cvičit břicho minimálně 1-4 týdně!!

Vždy minimálně po 3 sériích a minimální počet zkracovaček 20 a to pro začátečníka, pokročilý by měl mít vždy minimálně o 5-10 opakování navíc. Při cvičení břicha totiž musíte cítit pálení v oblasti břišní svalů o tom to je. Pozor však na záda, bedra bychom měli tlačit vždy k zemiJo teoretick
Autor: lukas | Datum: 18.07.2010 10:16
 
dobrý den ja bych potreboval hodne vysvetlit to cviceni .Podle toho co pisete mam treba delat tyden nebo jak dlouho zkracovacky a jaky sviceni mam stridat v tom planu a hlavne mne reknete prosim jak dlouho mam delat jeden cvik treba jeden tyden a pak prestoupit na dalsi?????? dekuju
Autor: Kefalyn | Datum: 23.07.2010 20:35
Re:
Tak si přivstaň a delej to i ráno

docela to pomuze
Autor: LucyanO. | Datum: 08.10.2010 22:03
 
Za jak dlouho se dají takový buchty :D udělat ?? :) Děkuji
Autor: doctor | Datum: 27.10.2010 23:39
 
zdravim,

velmi hezky napsáno, děkuji:-) pár nepřesností tam sice je, ale vpodstatě maličkosti. Jen si myslim, že počty na opakování by mohly být trochu výživnější. Nomad zřejmě počítá s tím, že má zátěž na maximum, aby vydržel zrovna těch 15. Já osobně bych doporučoval spíše menší váhu a přiklánim se k variantě více opakování. Ale super :-) hlavně břicho, které je tvrdé a ještě tvrději vypadá!!! :-)
Autor: Radical | Datum: 31.10.2010 17:27
:-))))
vždycky popadám dech, když vidím imbecila blábolícího kreténismy o "kardio" tréningu, který je dobrý akorát tak pro relax a uvolnění :-))))) každý dement ví, ze základní školy, že se tuky spalují kde ? ve svalech.. proto 40 minut jízdy na rotopedu v propoceném smradlavém spinnign centru je k hov... :-))))))))) chceš zhubnout ? posiluj... nikdy nebudeš mít svaly jako Arnold, ale zvětší se ti svalová hmota čímž se nastartuje metabolismus /viz základní škola - vztah svalů a bazálního metabolismu/ :-) světu mír - kardio lhářům smrt :-)
Autor: | Datum: 05.11.2010 21:09
 
co mam jist abych to vyrysoval kdyz nechci zrat ty kulturisticky sracky ?? :D
Autor: Oncemorpheus | Datum: 18.11.2010 14:37
Re: :-))))
imbecilismus to není. Chce to ovšem vědět i víc věcí než jen ze základní školy. Postačí základy fyziologie.
Autor: Wer | Datum: 24.11.2010 18:47
 
Hele jak trsosku z hubnu pricho? Dík :) nejakej odkaz idk jinak
Autor: Radon | Datum: 20.12.2010 14:10
Dotaz
Já jsem pokročilí a na břicho posiluju už nějakej ten pátek...a chci se zeptat když nevadí že dělám 3x týdne, 4 série a 30-32 x..(zkracovačky)
Autor: ELeTRiC | Datum: 25.12.2010 00:39
Re: Re:
kdyz cvicis rano tak neposilujes ale hubnes :)
Autor: lofik | Datum: 09.02.2011 18:14
Pouza
Dobry den chtel bych se zeptat .. Chci vytvarovat bricho a v oblasti bricha sem uplny zacatecnik chtel bych poradit .. Potrebuji vedet jak dlouhou mam delat pauzu mezi seiema a jak casto denne mam posilovat a kolik seriji v tu dannou chvili a po kolika diky moc
Autor: lofik | Datum: 09.02.2011 18:17
Pouza
Dobry den chtel bych se zeptat .. Chci vytvarovat bricho a v oblasti bricha sem uplny zacatecnik chtel bych poradit .. Potrebuji vedet jak dlouhou mam delat pauzu mezi seiema a jak casto denne mam posilovat a kolik seriji v tu dannou chvili a po kolika diky moc
Autor: Wedry | Datum: 08.04.2011 16:05
:)
Skvělý článek, i když posilujete déle tak nikdy neuškodí si toto přečíst, pořád je co se učit :) Díky
Autor: Filip | Datum: 09.08.2011 22:54
ztloustnout
zdravím potřeboval bych pár rad jak přibrat pár desítek kilo. Kdyžtak pište na e-mail, předem děkuji. (F.E.nix@seznam.cz)
Autor: Hector | Datum: 24.08.2011 01:09
 
Zdravicko chcu se zeptat jak bych mdl trochu pribrat je bude mi 15 měřím 185cm a važim 63 kg tak bych potreboval nejak pribrat ale abysem nestratil vyrysovanost svalu ;-)
Autor: Šimon | Datum: 13.09.2011 20:56
Re:
Ahoj.Né že bych byl zkušený,jsem tak mírně pokročilý.Podle mne to vůbec nevadí,ale musíš to dělat pravidelně.Hlavně si zvol počty cviků tak,aby ti vyhovovaly.A aby si se nepřetrhl.
Autor: XDmanXD | Datum: 21.12.2011 16:14
NA pohled
Dobrý den nebo čau jak chcete hele začal jsem s posilováním a objevil jsem tuhle stranku na internetu a chci se zeptat jesttli pujde i vidět že je mám siloné jestli ty břišáky budou i zvírazněné děkuju mockrát za odpověd
Autor: abzz | Datum: 04.01.2012 20:14
 
Dobry den , chtel bych se zeptat posiluju uz asi 3 mesice , brisni svaly asi 2 mesice delam 5x tydne pokazdy co chodim do posilky a delam 3 serie po 30 sklapek s vytocenim , ale vysledek porad nejak neni znat co delam spatne nebo co naopak mam zlepsit diky
Autor: Dominik | Datum: 06.02.2012 21:32
nevím si rady
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli je dobrý napád začít posilovat v mých 14 letech a jestli ano co bych měl omezit ?
Autor: Frank | Datum: 20.02.2012 18:33
rada
to Evik

ve sportu se trochu vyznám a ta mezera tam je z důvodu toho, že pokud chceme zvýšit sílu a vytvarovat svalstvo, tak musíme pracovat s odpočinky natolik dostačujícími, s kterými se nám zásoba ATP plně obnoví a ještě o trochu víc, protože jak všichni víme, tak sval má schopnost, po každém zatížení obnovit svojí energii nejenom na původní hodnotu, ale na vyšší. Samozřejmě je nutné spočítat si ten správný interval odpočinku, protože je to podle stupně a času zátěže. Ten kdo tohle dokáže a pracuje v superkomenzaci o které tu mluvím, slaví úspěchy...
Autor: Frank | Datum: 20.02.2012 18:35
pokračuju
...protože alchymie je taková, že pokud je interval až příliš dlouhý, tak zase upadá do ne napnutého stavu a kapacita ATP se zase vrátí do původního objemu. Vy asi celý život dřete jenom vytrvalost :)
Autor: Kevin | Datum: 10.03.2012 14:46
Brisaky
ja jich udelam 200 denne ale vysledek je minimalni ... nevim jak na to
Autor: dadf | Datum: 12.03.2012 15:19
fadf
kokoti
Autor: Tom | Datum: 26.03.2012 21:58
info
Je to jednoduchý, odchytni ve fitku člověka co má supr břišáky a zeptej se ho ... Tady třeba někdo radí dobře, ale jinej "vůl" mu odporuje ... 80% je jídlo 5% odpočinek ... na těch 15%se zeptej toho týpka :P čus
Autor: ggg | Datum: 27.03.2012 20:20
svaly
Ja už cvičim 5 měsícu a furt nic co mám dělat?
Autor: martin | Datum: 29.03.2012 23:52
vse
zdravim vysvetlete mi ty serie a tak to jsou jako pocty kolikrat dene ? Nebo jak
Autor: Patrik | Datum: 30.03.2012 14:28
:)
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na 2 věci.. ta 1. jestli toto cvičení nějak ovlivňuje věk ( je mi 14 let) a ta 2. jestli můžu dělat zkracovačky 2x denně a to ráno a večer každý den... předem děkuji.. :)
Autor: majitel světa | Datum: 01.04.2012 12:07
six packs
Když Vás tak čtu tak se musím smát. Základem není udělat 2000 sklapovaček, ale třeba jen 3-4 serie po 20 opakováních, pravidelně a SPRÁVNĚ DEJCHAT a hlavně cvičit břichem a ne zádama a nohama...,až budete cvičit správně uvidíte že i u těch 20 budete mít problém 4 série dodělat. (Přestávka 15-30 sekund mezi sérií).

Jinak články jako tyto nemusím, brát si na břicho závaží je absolutní blbost. Myslím že každý sní o tom mít hubený vyrísovaný břicho a ne ten sice vyrýsovanej ale nafouklej pupek
Autor: themat | Datum: 05.04.2012 21:45
re sex pack
tojo ty svalovci jak si berou na břicho závaží a pak pod trikem to vypada jak pivní pupek :D
Autor: re | Datum: 05.04.2012 21:48
re
1. Série = 20 sklapovaček , pauza 10-20 a pak znova a takhle 4x to sou 4 série
Autor: Ok | Datum: 11.04.2012 21:04
Všechno
Dobrý den Mohl bych se zeptat?...Když my je 13 měl bych uš pracovat na Svaleh břicha atd.. ?
Abych nebyl tlustej...prosim odpovězte
Autor: Prok | Datum: 12.04.2012 13:54
Všechno
Raději se nauč psát pořádně česky, to ti bude užitečnější, břišákama mozek neposílíš
Autor: Ondra | Datum: 13.04.2012 11:38
pohyb
Dělat sklapovačky nestačí. Důležitý je pohyb a stravování. Když chcete mít valchu musíte to kombinovat třeba s během nebo skákáním přez švihadlo. Zkracovačky a různé jiné cviky pomůžou vytvoření svalové hmoty na břichu ale vy se musíte i zbavit tuku. Takže místo 2000 sklapovaček si děte zaběhat nebo mlátit do pytle cokoliv při čem se zapotíte. A potom udělat 4 série po 15ti cvicích třeba těch zkracovaček ale správně dýchat a dělat je fakt poctivě. A z jídelníčku vynechat pečivo a přežírání na večer. Taky místo piva pít třeba vinnej střik když už de člověk s kamarádama do hospody. Po tomhle se výsledky určitě dostaví;)
Autor: Dada | Datum: 20.04.2012 21:04
Cviky
Dobrý den jmenuji se David a je mi 15 let chtěl bych poradit alespoň 5 nejlepších cviků na břišní svaly předem děkuji.
Autor: Lukáš | Datum: 02.05.2012 23:35
Skvělé břicho
Čaute četl jsem si vaše komentáře a zjistil jsem že hodně lidí neví jak cvičit. Já se věnuji cvičení už druhým rokem a nejen břicha a jsem spokojený. Chci vám napsat radu jak cvičit na břicho . Pro začátečníky:4krat za tyden a tři dny volno každý večer před spaním 40 lehu sedu po 4 seriích a tohle opakovat po dobu tří týdnú.Pro pokročilé:60 lehu sedu po 5 seriích po dobu 3 tydnu a dva dny volna. A pro více pokročilé 80 lehu sedu po 6 seriích a 1 den volna po dobu 1 měsíce a potom uvidíte velkou změnu! Potom se už zeptejte někoho ve fitku.
Autor: stránka | Datum: 03.05.2012 23:35
:)
tady najdete vše, doporučuju :)) http://passion4profession.net/
Autor: Biosex | Datum: 17.05.2012 20:51
FUN
Já cvičím, asi měsíc a jen když mám čas, tak 8 minut denně a už se mi rýsují břišáky. Stačí jen dělat ty cviky správně a hodně přes den jíst.
Autor: David | Datum: 21.05.2012 16:58
Chtěl bych viditelné břišní svlastvo
Čauvec potřeboval bych poradit jak na to aby se mi vyrýsovali břišní svaly jsem úplný začátečník sedy lehy dělám asi jenom týden 15min. denně ale všichni mi říkají že je to k ničemu prosím o radu jak na to moc děkuji
Autor: Bullit | Datum: 23.05.2012 22:50
hrudník
Zdravim, chtěl bych se zbavit pivního mozolu a celkově posílit a vytvarovat horní polovinu těla. Jezdím na kole MTB 50ky tak s nohama nemám problém, ale chtěl bych radu jak zapracovat na horní polovině s spálit co nejvíc tuku. Každé ráno dělám 8 kliků a večer 3 série kliků po 5ti, toto druhým týdnem a jdou už vidět výsledky, příjemně mě bolí ruce, ramena, prsní svaly a svaly kolem lopatek. Dělám to správně nebo bych měl něco změnit? Díky za rady
Autor: tomas447 | Datum: 27.05.2012 15:34
...
Je mi 14 a dosud jsem cvičil břicho tak každý den 4 minuty před spaním na AbRevo,asi po 2 tydnech je po zatnuti videt dost,ale normal trosku
Autor: alex | Datum: 03.06.2012 23:12
bolest zad
Čau, potřebuju radu-když cvičím zkracovačky nebo jiné cviky na břicho, necítím tlak nebo pálení v břiše, ale v dolní části zad. Cvičím tak jak mám,ale stejně mám pocit, že si akorát odrovnávám páteř a zádové svalstvo. Má někdo stejný problém?
Autor: Tomáš | Datum: 06.06.2012 16:13
odpoved pro alexe
Ano,taky mi to dělá problémy.Proto cvičím pouze na AbRevo.Každý den 5 minut a skvělé výsledky,ale výsledky jsou vylepšovány tím,že ani předtím jsem neměl žádný tlustý pupek takže se břišáky se rychle zvýraznují :-)
Autor: pája :/ | Datum: 22.06.2012 21:24
poradtě prosím :) :/
Prosím poradtě když budu dělat jenom zkracovačky tak budu mít břišáky předem díky za odpověd :) ! :D
Autor: pája | Datum: 22.06.2012 21:38
:DD
Hele chtěl bych eště poradit když míje 13 nemuže to nic ovlivnit ? a eště když cvičím zkracovačky nebo jiné cviky na břicho, necítím tlak nebo pálení v břiše jeto špatně , ? :)
Autor: Dawe | Datum: 29.06.2012 21:07
Beh
Nejlepsi je o prazdinach poradne si zacvicit denne tak 100 kliku drepu zkracovacek, ujet na kole tak 5 kilaku pak nejakej ten kilak nabehat a kdyz nemamte dost tak to sami jeste jednou takhle to delam ja :DDD
Autor: Lilár Tamáš | Datum: 03.07.2012 20:59
otázka
Čaúů Potřebuju poradit jak mám vyrýsovat pořádný buchty. Pod pupíkem mám něco jako velký břicho newíte jak s tím Dolů ? Moc prosím o radu posiloval jsem jenom ruce 2 roky a břišních svalů jsem si newšímal a potřebuju To dát do kompletu Abych měl i Buchty ;)) Moc PROSÍM o radu !! ;))!!
Autor: ???? | Datum: 04.07.2012 10:19
Svaly
1. Série = 20 sklapovaček , pauza 10-20 a pak znova a takhle 4x to sou 4 série když se budu řídit tohodle adělat to denně za jak dlouho bych mohl mít pekáč ????
Autor: svaly | Datum: 04.07.2012 20:45
resite
vy tu resite ze ste pokročilý ja delam 5 dene kazdej den 100 zkracovacek pak 60 ke kazdy noze pak si lehnu na zada a po minute drzim nohy nahore a udelam to 4 krat takze 4 minuty
Autor: McLovin | Datum: 05.07.2012 00:18
Rada
Ty vole to jste všichni tak líní a najít si to co potřebujete na netu? Ne ono je jednoduší napsat dotaz a když nedostanu odpověď tak na to seru. :D Nebuďte líní hledat na googlu je tolik stránek o posilování kde je spousta článků s tímhle tématem. A jeden citát ke konci "Břišáky u hubeňoura jsou jako velký kozy u tlustý holky. Nepočítají se." - Shelby Starnes tak když už cvičit tak raději celé tělo než jen břicho.
Autor: Petr Machovský | Datum: 05.07.2012 11:49
Břicho
Pár lidí si tu stěžovalo že cvičí jakou dobu a výsledky nikde, dokonce jsem tu četl že kdo si dělal 2000 zkracovaček před spaním. :D To je kravina největší, dokážu si představit jak ty zkracovačky vypadaly. Jde hodně o techniku provedeného cviku. Správná technika je víc než váha respektive neskutečné množství opakování. No a k tomu břichu, já jsem zastáncem názoru, že ''Břicho, břichem nikdy neuděláš'' Tím chci říct, že můžete dělat zkracovaček kolik chcete, ale pokud nebudete mít kvalitní stravu, nikdy tak znatelných výsledků nedosáhnete. ;)
Autor: Petr Machovský | Datum: 05.07.2012 12:13
Re: :-))) - Radical
Kardio není důležitý? :D Ukaž mi jednoho kulturistu, který se připravoval na závody bez kardio tréninku! Z vlastní zkušenosti vím, jak je kardio trénink důležitý a jak moc ti dokáže pomoct při spalování tuku. Jde vidět, že o tom nic moc nevíš ;) Zkus to na sobě a pak třeba pochopíš, v čem je to kouzlo. BTW...samozřejmě není kardio jako kardio :P
Autor: Tomas Vituj | Datum: 05.07.2012 20:20
brisni svaly
dobry den chci se zeptat je mi 13 let a sli by mi vydet brisni svaly kdybych cvicil kazdy den 200 sedulehu byla by videt zmena za 2 mesice ?
Dekuju a prosim odpovezte
Autor: Honza Opletal | Datum: 07.07.2012 12:26
Břicho
Zdravím, nejsem nějaký znalec co se týče svalů a techniky na posilování. Ale já každý den posiluji 50 sklapovaček a nebo 100 sedů lehů a výsledky se dostavují. Chci to ale určitě zlepšit, proto se ptám jestli nejsou náhodou sedy lehy nebo sklapovačky účinnější? Mimochodem 8 let už sportuju(fotbal) a jím naprosto všechno jídlo a to většinou tučné, ale pořád nepřiberu ani kilogram. Je i přesto vhodné sestavit si vlastní jídelníček? Díky moc za odpoveď :)
Autor: Honza Opletal | Datum: 07.07.2012 12:31
Dodatek
A ještě mimochodem, nedělám vůbec cvičení na série. Dejme tomu, že udělám 50 sklapovaček, vzápětí 30 kliků na pěstech a tak cca za 5 minut to zopakuji a to je vše. Je vážně účinnější cvičení na série? Jen podotknu, že výledky se dostavují a při takovémto cvičení. Díky
Autor: Patrik | Datum: 11.07.2012 09:33
creartin
Dobrý den chtěl sem se zeptat jesli nevadí když beru ve 14 letech creatin ?? :D DIKY
Autor: Lukáš | Datum: 19.07.2012 10:58
Otázka
Chci se zeptat jsem tak trochu hubeny a chci vánočku jak často mám posilovat a co mám jíst abych nebyl taková suška? ;)Díky za odpověď.
Autor: Doom | Datum: 03.08.2012 10:30
Cvičím už 2 roky poctivě, ale spodní břišáky jsou…
Dobrý den, já osobně si myslím, že tyto cviky jsou dobré ale to cvičení podle tabulky by mi asi nevyhovovalo. Cvičím břicho už skoro 2 roky každý druhý den 2-3 série po cca 40-50 zkracovačkách(poctivých) a musím říct, že jsem si sice vytvořil velmi silné a tvrdé břicho jako beton, ale spodní břišáky jsou stále méně vidět, než bych si přál dělám bojový sport a můžu dostat velké rány do břicha a ustojím to, ale ať dělám, co dělám spodní břišáky tam rozhodně jsou dokonce aji pěkné kopečky, a dost tvrdé, jenže málo vidět. Možná je to tím, že mám trochu tlustou kůži na břichu. Nevíte co by mi mohlo pomoct? Není to třeba také jídelníčkem protože žádný nemám... =D
Autor: Michal | Datum: 08.08.2012 23:01
Začátek
Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda je odbré začít cvičit,a snažit se mít trochu vyrýsované tělo,když měřim 183cm a vážim 74.2kg a mám 17 let zda moje váha neni příliš malá a zda by bylo lepší přibrat,dřív jsem bral proteindy a HMB ale boužel jsem v posílovně nedělal co měl .prosím napiše co přesně nebo bych měl začít dělat děkuji
Autor: Honza | Datum: 10.08.2012 21:40
Volové
Ano kardio trénink je důležitý,břišní svaly si totiž na zátěž zvykají dřív než ostatní,proto je účinější střídat lehké a těžké cviky na břicho.Když mu naperete obrovskou dardu a uděláte 200 zkracovaček s činkou,bude vás druhý den bolet břicho a účinek bude minimální.Ale když uděláte 20 Zkracovaček po 2-6 sériích s 10 vteřinovými přestávkami a potom si pujdete zaběhat a pak uděláte 15 zkracovaček s činkou po 2-4 sériích účinek bude o dost lepší a vašich vysněnýc "buchet" se dočkáte dřív.
Autor: Příroda | Datum: 11.08.2012 17:09
Je to jen dřina...
Jestli chcete vědět jak na břišní svalstvo, tak si zajděte do posilovny, kde vám poradí "zkušení cvičitelé", kteří už v tom mají dlouholetou praxi. Na břišáky nepotřebujete jen cvičit jak vojáček nebo žrát a kupovat si nějaké sračky - proteiny. Není ani nutné vědět co je to "kardio trénink". Osobně ani přesně nevím, co to je a nikdy jsem to potřebovat nevěděl :-D. Každý na to časem přijde sám, jen to chce dřinu, čas a trpělivost. Někdy stačí si zaběhat, zajezdit na kole, nejlepší varianta je jízda na kol. bruslích (alespoň podle mě). Samozřejmě základem je pohyb a zdravé stravování.
Autor: kouki123i | Datum: 13.08.2012 20:49
Jsem zacatecnik,
Nemam vubec vypracovane bricho, a tak se chci zeptat do jakeho uhlu zklopu posiluju brisni svaly, nedokazu se zvednout az ke kolenum, bez toho abych si pomohl rukama, ale i tak, kdyz si rukama trochu pomuzu, citim bricho, jen si nemyslim, ze je to takhle sprvne, muzete mi dat nejakou radu?Diky
Autor: Pepa | Datum: 16.08.2012 00:42
Díky Honzo
Díky honzo..takhle jak ty říkáš to budu dělat :-)
Autor: Prosim poradte | Datum: 21.08.2012 23:20
brisacky,co jineho
Ahoj,je mi 15let a vážim 75kg,je to tim´,že jsem dost vysoký-mam 186cm.Kdysi jsem s tátou posiloval bicepsy a prsa a musim rict ze mam super postavu,až na ty břišáky.Mám je silné a na dotek také,ale mam tam trochu tuku.Chtěl bych začít dělat ráno 25zkracovaček,vždy 4série a večer to samé.3x tydne.doufam ze si tim trochu pomuzu,poradte mi.
Autor: Martin fouček | Datum: 01.09.2012 16:35
Lidi koukněte na to ...
je super že chcete poradit ale když sem nedáte žádné video o tom jak se to dělá tak se to pak sype 2000 denně je hloupost pokud to děláš opravdu pořádně :) časy jsou asi na 25% důležitosti protože důležitý odpočinek je nej. co se týče celkově toho cviku :/ myslím že je to zbytečné když uděláte sériově 5x 40 sklapovaček s 1-2 minutami volna a pak třeba převalovačku což je : seedíte na zemi ... se skrčenýma nohama a mezi chodidly něco držte .. v rukou mějte něco těžšího (medicimbal) a kruťte ze strany na stranu s celym trupem koukněte na sever pak a jih pak zase na sever a zase jih a takhle výdržově 2 minuty 5 sérií :) Fouky
Autor: Lukáš | Datum: 15.09.2012 23:33
:)
Dělám serie 3x100 je to špatně nebo ne? děkuji Ps: dělám to skoro každý den
Autor: roky | Datum: 10.10.2012 20:38
svaly
jsem po zlomenině zápěstí, a před zlomeninou jsem vášnivě cvičil -(kliky,sed-lehy atd.) ale tet? co mám delat??
Autor: roky | Datum: 10.10.2012 20:38
svaly
jsem po zlomenině zápěstí, a před zlomeninou jsem vášnivě cvičil -(kliky,sed-lehy atd.) ale tet? co mám delat??
Autor: havly | Datum: 16.10.2012 19:35
cvičení před spaním
Nejvetší blbost.
Autor: Jan | Datum: 27.10.2012 15:56
Břišáky
No já cvičím měsíc každý den 2x odpoledne a před spaním( nezdá se mi to jako blbost ) no a změny nejsou skoro vidět .. po jaké době bude nějak víc vidět ?

Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace