Bláznivá fakta o líbání, o kterých jste zřejmě ještě neslyšeli


Není třeba dodávat, že líbání je ve vztahu velmi důležité. Vždyť 59 % mužů a 66 % žen prohlašuje, že by se rozešlo s někým, kdo špatně líbá. A až 90 % lidí si pamatuje veškeré detaily svého prvního polibku.

Zde vám přinášíme pár zajímavých faktů o líbání. Dozvíte se například o zdravotních přínosech či o prvním polibku ve filmu.

Líbání může zvýšit váš imunitní systém

Podle studie nizozemské organizace pro aplikovaný vědecký výzkum, desetivteřinový polibek přenáší mezi vámi a vašim partnerem až 80 milionů bakterií. Jak se však ukázalo, vystavení takovému množství bakterií posiluje imunitní systém. Tyto bakterie způsobují, že vaše tělo začne proti nim vytvářet protilátky, což může vést k ochraně imunity a prevenci nemocí.

Guinnessův světový rekord v líbání

Nejdelší nepřetržitý polibek byl zaznamenán v roce 2013 v Thajsku. Trval celkem 58 hodin, 35 minut a 58 vteřin a mají jej na svědomí Ekkachai a Laksana Tiranaratovi. Ti získali 9000 dolarů a další věcné dary. Nevíme, jak vy, ale my bychom na ně měli pár otázek. Kolik balzámu na rty spotřebovali? Měli k dispozici nějaké přestávky?

Líbání může zlepšit stav vašich zubů

Dr. Sivan Finkel, který se specializuje na estetické a všeobecné zubní lékařství v New Yorku, řekl, že zvýšená produkce slin vytvářená při líbání může být přínosem pro vaše zuby. „Líbání stimuluje naše slinné žlázy a sliny pomáhají vyrovnat kyselost ústního prostředí.“
Nicméně Finkel nedoporučuje líbat se s někým, kdo příliš nedbá na zubní hygienu. „Některé bakterie stojí například za problémy s dásněmi a zuby, takže pokud se líbáte s někým, jehož dech vám příliš nevoní, mělo by to být pro vás varovným signálem.“

První polibek ve filmu

První polibek v historii filmu byl rekonstrukcí scény mezi kanadskou herečkou May Irwin a hercem Johnem Ricem z jejich divadelní komedie The Widow Jones. Thomas Edison najal jejich hlavní hvězdy, aby s nimi natočil 23vteřinový klip v roce 1896. Byl příznačně nazván „The Kiss“ (Polibek).

zdroj foto: pixabay.com
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |