Víte, co to je yaramiso? Starší japonský panic


Víte, co to je yaramiso? Starší japonský panic

Zdroj: pixabay.com

Trend současnosti? Odsouvání první sexuální zkušenosti. Není to samozřejmě plošná záležitost, nicméně v některých zemích se věk mužů - paniců stále zvyšuje. První pohlavní styk odkládají Američané a v Japonsku už mají tito pánové dokonce svůj termín. Ženy z toho nejsou úplně nadšené, přece jen se předpokládá, že muž by měl mít těch sexuálních zkušeností víc.

Někdo zkrátka život bez pohlavního styku vítá. Panenství se dokonce dá i docela dobře vydražit, jako se to povedlo dvacetileté Pařížance Jasmine. Ta ho nabídla za 30 milionů korun.

Muži i ženy zahajují pohlavní život přibližně ve stejném věku, k prvnímu pohlavnímu styku u nás dochází zhruba kolem 18 roku. Studie, které proběhly v České republice za posledních 20 let, však prokázaly, že přes 8 % dívek a 12 % chlapců mělo první pohlavní styk již před 15. rokem života. Někteří však tento zážitek úmyslně odsouvají.

Z průzkumu, který provedli sexuologové Petr Weiss a Jaroslav Zvěřina ze Sexuologického ústavu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, vyplývá, že 9 % mužů a 7 % žen nikdy nesouložilo. Často je to kvůli tomu, že nenašli vhodného partnera nebo je to kvůli náboženskému vyznání.

Co se týče zahraničních statistik, tak tam je to zajímavější. V Americe má panenství ještě ve 20 až 24 letech 14 % lidí, přičemž toho číslo s rostoucím věkem klesá. Ve věku 44 let se může přibližně 0,3 % jedinců pochlubit statusem panice nebo panny. V Japonsku jsou v tomto ohledu rekordmani. U nich to dělá celých 25 % paniců u mužů nad 30 let.  Studie provedená institucí, jež se nazývá Ministerstvem pozemků, infrastruktury, dopravy a cestovního ruchu uvádí, že počet svobodných a sexem neposkvrněných mužů nad 30 let v Japonsku vzrostl mezi lety 1995 a 2010 o celých 10 % a v současnosti se stále navyšuje, což není tak úplně dobře.

Místní dokonce pro starší panice zavedli termín yaramiso, neboli mužské panny. Analytik trhu Rajio Furuta však před tímto trendem varuje, neboť šance na sex a přítelkyni tak prý po třicítce klesají.

„Yaramiso nepatří k populárním typům kluků. Při setkání se ženami je žádoucí, aby pánové měli nějaké sexuální zkušenosti, díky kterým ženy lépe pochopí a vyjdou jim vstříc,“ nechal se slyšet Rajio Futura pro magazín Tokyo Reporter s tím, že panictví je a bude komplikací. sexuální půst navíc není příznivý pro lidský organisums.

Sex jako takový působí proti stresu a tlumí bolest. Díky orgasmu se totiž do těla vyplaví obrovské množství oxytocinu, který zapříčiní vyloučení endorfinu. Ten pozitivně zapůsobí na migrénu, revma, zánět a v neposlední řadě i imunitu.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |