Románek na pracovišti? ANO nebo NE?


Navzdory skutečnosti, že řada firem do své firemní politiky již včlenila zákaz vztahů na pracovišti, románky mezi kolegy vesele raší dál. Příčina je jednoduchá a spočívá v množství času, který spolu kolegové tráví. Přesně takto vznikají přátelství, která mohou pomalu a plíživě přerůst ve vztah, aniž by tomu aktéři věnovali svoji plnou pozornost.

Když už dojde na randění v pravém slova smyslu, je dobré podívat se na celou situaci bez růžových brýlí zamilovanosti. Zvažte, jaká hrozí reálná rizika a jaké důsledky se mohou ze vztahu vyvinout v okamžiku, když to nebude mezi Vámi fungovat. Dřív než se vrhnete do firemního randění, dejte si na papír pozitiva i negativa.

Pozitivní na celé situaci jednoznačně je, že si můžete začít s někým, koho už vlastně znáte. Nemusíte znát detailně jeho životopis, ale určitě o ní nebo o něm víte víc než o protějšku, který potkáte v baru. Barové známosti jsou hlavně o fyzické přitažlivosti. Firemní naopak často vedou k trvalejším a hlubším vztahům. Také již jistě máte představu, jak se Vaše potenciální láska chová v různých situacích, což nad pár drinky v baru opravdu neprohlédnete. V práci se z dlouhodobého hlediska každý chová přirozeně. Jasně se Vám tak dostane informace jak je opravdu Váš objekt úspěšný, co má rád, co naopak nesnáší a to bez jakéhokoli přikrášlování. Odpadá tak případné zklamání vyplývající z masky, kterou lidé na veřejnosti nosí, aby byli zdánlivě lepší.

Další nezpochybnitelné pozitivum je, že máte možnost trávit spolu hodně času. Vídat se pravidelně v práci snižuje stres z vyvíjejícího se vztahu na minimum. Nemusíte si lámat hlavu s tím, kdy svoji milou nebo milého uvidíte a jestli opravdu zavolá. Navíc pokud budete řešit nějaký pracovní problém, Váš nový protějšek Vám milerád s řešením pomůže,
i kdyby to mělo představovat práci navíc.

A když už do toho půjdete:

1/ Nedělejte tajnosti
O cizím štěstí i neštěstí se nejlépe rozjímá nad kávou a zády „postiženého“. Nedělejte tajnosti a vezměte jim téma firemních klevet.

2/ Nechlubte se
Ztratit důvěru partnerky můžete velice rychle. Zapomeňte na silácké řeči mezi kolegy o detailech Vašeho intimního života.

3/ Neztrácejte hlavu
Je otázka času, kdy se o vztahu kolegů dozvědí vaši nadřízení. Určitě netoužíte být na koberečku pro zanedbávání pracovních povinností na úkor flirtování s kolegyní.

4/ Zůstaňte sami sebou
Budete potřebovat čas pro sebe! Nemusíte nutně hned z práce mašírovat na procházku po parku. Nevzdávejte se svých koníčků.

6/ Užívejte si
Užívejte si nejen vášeň nového vztahu, ale dokonalou příležitost na sexuální dobrodružství. Sex na kopírce,
u šéfa na stole? Proč ne! Jen pozor na uklizečky, kamery a dotěrné kolegy.

7/ Buďte si jistí
Když už se rozhodnete do vztahu s kolegyní jít, buďte si jistí. Ztratit můžete daleko víc než získat.

Pracovní romance nepředstavuje jen světlem zalitou pohodu. Při vztahu s kolegyní se připravte na to, že se dřív nebo později o Vašem vztahu vyrojí drby a klevety. V tomto případě se řiďte zásadou, čím otevřenější budete, tím méně zájmu budete budit. Kolegy nebude bavit propírat to, co všichni s jistotou vědí.
Výhoda času stráveného dohromady se může posléze stát dvousečnou zbraní. Ano, je skvělé trávit čas se svojí novou láskou, ale přeci jen každý potřebuje čas si od toho druhého odpočinout. Pro někoho to může znamenat tak velký tlak, že stačí pak jen maličkost a dojde k emocionální explozi.
A v neposlední řadě to evidentní. Jakmile se nevydaří firemní románek, může se to tvrdě odrazit na pracovním výkonu potažmo na kariéře. Hustou atmosférou to obvykle jen začíná. Při bolestivých rozchodech je pro oba partnery těžké opět se denně vídat v práci, což v krajních případech může vést i k ukončení pracovního poměru a hledání nové práce.

Ano! Jděte do toho, protože:   

1/ Znáte se navzájem    
2/ Znáte její chování    
3/ Trávíte spolu čas    
4/ Přesčasy vítány

Ne! Na tohle bacha, protože:

1/ Drby, drby drby
2/ Trávíte spolu čas – až moc
3/ Pozor, ať nepřijdete o místo

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: rande


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |