Randíte pokaždé s někým jiným několikrát do měsíce? Dopouštíte se overdatingu


Randíte pokaždé s někým jiným několikrát do měsíce? Dopouštíte se overdatingu

Zdroj: pixabay.com

Naprostá většina z nás chce svůj život s někým sdílet. Ať už je to v jakékoliv podobě. Sice na partnera hartusíme, hádáme se s ním, ale jakmile se rozejdeme, hledáme někoho dalšího, s kým bychom žili. I když nám vadí, že ten druhý nechává po zemi ponožky, špatně mačká zubní pastu nebo jinak rovná nádobí do myčky, stejně jsme raději, když je někdo s námi. Máme alespoň na koho nadávat. Někdo ale svůj hon na partnera zkrátka přehání.

Když se to se seznamováním začne přehánět, může se často stát, že si to dotyčný přestane uvědomovat a kontaktování protějšků na nejrůznějších seznamkách a sociálních sítích se pro něj může stát sportem a zábavou. Ten pravý smysl a prapočátek všeho se pomalinku vytrácí. Pokud po přečtení těchto řádek zjišťujete, že máte několik schůzek do měsíce nebo dokonce do týdne, stal jste se součástí nového fenoménu ve světě randění, kterému se říká overdating. Dá se to volně přeložit jako jakési přeschůzkovávání, tedy že randíte už vážně příliš moc. A podle odborníků to není právě nesprávnější způsob, jak najít správného parťáka pro život.

Psycholožka a konzultantka seznamky eHarmony Mel Schilling říká, že dnes je prostě s online seznamkami až příliš snadné domluvit si schůzku nebo se scházet s několika lidmi najednou. „Zjistila jsem, že někdy lidé, kteří velmi četně randí, se vlastně spíše snaží před něčím uniknout. Může to pro ně být prostě rozptýlení od trablů každodenního života,“ uvádí k tomu a doplňuje, že byste se možná v takovém případě měli zastavit a utřídit si nejprve věci v sobě a svém životě. „Pokud si všimnete, že právě tohle děláte, vezměte si oddechový čas na sebereflexi a opravdu se zamyslete nad tím, co v životě chcete,“ dodává k tomu odbornice.

Podle psycholožky byste tedy měli věnovat více času sami sobě a vztahu, který má perspektivu, než abyste se hnali za kvantitou. Protože to lidem dle jejích zkušeností štěstí nepřináší. „Randění na jedno použití může být po čase velmi vnitřně matoucí a devalvující a v konečném důsledku vám naopak může snižovat šance na nalezení trvalého vztahu,“ uzavírá.

Zdroj: lui.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |