Proč chtějí muži sex ráno a ženy večer?


Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Zdroj: pixabay.com

Ženy a muži co se týká načasování sexuálních hrátek rozhodně nejsou zajedno. Zatímco muži raději ráno, ženy zase večer.  Před časem se tento fakt rozhodla zkoumat firma, která vyrábí erotické hračky Lovehoney. Výzkum zahrnoval 2 300 respondentů a zjistil, že nejvíce mužů, osmadvacet procent ze všech zúčastněných, má rádo sex mezi šestou a devátou hodinou ráno, přesný čas výzkumníkům vyšel na 7:54. Naopak žen toužilo po ranním sexu jen jedenáct procent. Nejvíc zpovídaných slečen a paní uvedlo, že má na sexuální hrátky největší chuť mezi jedenáctou a druhou hodinou v noci, přesný čas v jejich případě činil 23:21.

Může špatná časová souhra touhy po sexu zničit vztah?

Plných sedmdesát procent žen totiž uvedlo, že žily s partnerem, jehož sexuální touha se neshodovala s jejich – a že načasování sexu v tom hrálo velkou roli. Gynekoložka Allison Hillová však pro server shape.com namítá, že odlišné časové preference nemusí sexuální život páru zruinovat. Zatímco mužská sexualita je podle ní přímočařejší, ženské libido je komplikovanější – a týká se spíše ženy samotné než jejího partnera.„Z větší části souvisí s psychologií, obvykle nemá moc společného s ženiným přítelem,“ vysvětluje Hillová, „spočívá víc na tom, jak se žena cítí, jak na sebe nahlíží, jak vnímá svou sexualitu.“ Žena, která se cítí sebevědomá a sexy, bude podle jejích slov otevřenější sexu bez ohledu na hodinu.

Za mužskou chuť na ranní sex může testosteron

Sexuální terapeut Tammy Nelson vysvětluje, že v případě mužů má časová preference své důvody: během noci se tvoří testosteron, který podporuje sexuální instinkty, a muži prý mají též vyšší hladinu vasopresinu, hormonu, který pomáhá dát pocit emocionálního pouta.

Proč ženy ranní sex nemusí?

Důvody mohou být úplně jednoduché. Večer zahalena tmou nebo šerem vypadá každá žena přece jen o něco lépe. Ráno také nemívá perfektní účes. Navíc po ránu člověk právě nevoní, sprcha a zubní kartáček nejsou od věci. Ranní sex bývá také hodně rychlý, což některým ženám také příliš nevyhovuje, některé zkrátka potřebují delší předehru.

A proč se někdy rády nechají přemluvit?

Na druhou stranu to, že pak partner bude mít celý den dobrou náladu a také fakt, že po ránu obvykle jeho nádobíčko funguje mnohem lépe, může leckterou ženu přesvědčit o tom, že i sex po ránu má něco do sebe. Nakonec stejně jako ve všem ve vztahu záleží na domluvě a toleranci každého z partnerů. Ostatně není důvod, proč nemít sex ráno i večer.

Může být zdraví prospěšný

Podle jiné studie zveřejněné v britském deníku Daily Mail, kde vědecká pracovnice a expertka na lidskou sexualitu Debby Herbenick z Indiana University vysvětluje, že milování ráno jednak nastartuje metabolismus, ale dokonce podpoří funkci imunitního systému. „Ranní sex zvyšuje hladinu imunoglobulinu IgA, jenž tělo chrání před infekcí,“ říká.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
pixabay.com

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |