Pravda o Johnu Travoltovi


Zatímco jej všichni známe jako Vincenta Vegu v Pulp Fiction, Dannyho Zuka v Pomádě nebo Tonyho Manera v Horečce sobotní noci, kolik toho ve skutečnosti víme o Johnu Travoltovi? 

K jeho 60. narozeninám uvádíme několik faktů, které jste možná o tomto herci, tanečníkovi, zpěvákovi, pilotovi a zastánci scientologické církve dosud netušili.

Odešel ze školy

John Travolta odešel v šestnácti letech ze střední školy, aby se mohl věnovat herectví. A vyplatilo se mu to.

Málem se stal obětí letecké havárie

V roce 1992 se při pilotování svého letadla musel vypořádat s eletrickou poruchou. I když téměř narazil do jiného letadla, nakonec se mu však podařilo přistát jako správnému akčnímu hrdinovi. Létání je jeho velkým koníčkem, často přepravuje svou rodinu a přátele svým soukromým letadlem.

Počátek hvězdné kariéry

Snímky Pomáda a Horečka sobotní noci odstartovaly Travoltovu hereckou kariéru. Za své taneční vystoupení si odnesl několik cen (údajně na Horečku sobotní noci trénoval devět měsíců a do filmu angažoval i svou matku a sestru). Poté se rozhodl vyzkoušet jiný žánr - akční filmy.

 

 

Randil se starší herečkou

V roce 1976 se zamiloval do Diany Hylandové. Sedmnáctiletý věkový rozdíl pro něj nepředstavoval žádnou překážku. Když pak Diana v následujícím roce tragicky zemřela na rakovinu prsu, Travoltu tato ztráta značně poznamenala, což bylo patrné i na jeho hraní. Možná díky tomu získal oskarovou nominaci za snímek Horečka sobotní noci.

Chtěl pojmenovat svou dceru „Quantas“

Původně chtěl John Travolta pojmenovat svou dceru „Quantas“ po Quantas Airways. Jeho manželka Kelly Preston mu však něco takového nedovolila, jméno jejich dcery je tak Ella.

Nejvíce lituje odmítnutí role v Chicagu

Když se ho novináři ptali, jaké role lituje nejvíc, kterou za svou kariéru odmítl, odpověděl „Chicago“, v něm mu byla nabídnuta role Billyho Flyna. To však nebyl jediný slavný film, kde odmítl hrát, dalšími byly – Nebeské dny, Americký gigolo, Důstojník a Džentlmen. V roce 1984 byl jedním z hlavních adeptů na roli ve filmu Splash. Jeho agent mu však tuto roli vymluvil, za což byl určitě rád Tom Hanks, neboť snímek zaznamenal velký úspěch.

Scientologická církev

Spolu s Tomem Cruisem patří mezi nejznámější členy této náboženské sekty a jsou jejími zastánci již řadu let. V roce 2013 se oba herci dokonce zúčastnili slavnostního otevření scientologického chrámu na Floridě, kde se mají jeho členové učit superschopnostem. Scientologové jsou přesvědčeni, že kromě pěti smyslů máme dalších 57 schopností.

 

Utajovaná homosexualita?

Travolta musel čelit obvinění čtyř masérů ze sexuálního obtěžování. Také byl přistižen v jednom klubu v Los Angeles převlečen do dámského oblečení a s výrazným make-upem, a to se nejednalo o žádnou roli. O jeho homosexualitě se vedou dlouhé spory. Řada lidí je o jeho homosexuální orientaci přesvědčena. Scientologická církev však zásadně vystupuje proti gayům.

Stručné info o Johnu Travoltovi

John Josefp Travolta se narodil 18. února 1954 v Englewoodu, New Jersey, USA.  Je ženatý s herečkou Kelly Preston (je také členkou scientologické církve) od roku 1991. Vychovávají spolu dvě děti – dceru Ellu (2000) a syna Benjamina (2010). Jejich nejstarší syn Jett zemřel během dovolené na Bahamách na epileptický záchvat (1992-2009).

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: celebrity

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |