Nový vztah a Facebook aneb 9 neodpustitelných chyb


Více než půl milionu uživatelů denně (i několikrát) sjíždí zdi svých reálných i virtuálních přátel na Facebooku. A představte si situaci, že jste zrovna potkali super kočku, měli jste sotva pár schůzek a pokud Facebook máte, budete muset brzy řešit situaci “Přidat, nepřidat…” , “Sdílet, nesdílet…”

Sociální sítě se stále více dostávají do našich životů včetně těch milostných. Pravidla sociální etiky jsou všeobecně známa. Ale co taková pravidla netikety? Už i zásady správného chování na síti mají svůj název a jsou stanovena. Nevadí, pokud jste zatím o nich neslyšeli. Poučíme Vás a poradíme, jaká největší faux pas vás v internetovém světě mohou čekat.

  1. 1. Změnit si status moc brzy

První rande za vámi, jste nadšen, máte domluvené další…V bodrém rozpoložení dorazíte domů a máte chuť svoji radost vykřičet do světa – a klidně toho internetového. V tuto chvíli se zastavte. Popisovat přátelům schůzku, líčit jak se těšíte na další nebo dokonce měnit svůj status, by se mohlo ukázat být obrovskou chybou. Užijte si radosti možná počínajícího vztahu a netahejte do toho široké okolí. Toto je jen mezi Vámi.

2. Nezměnit si status vůbec

Neporadíme vám, kolik schůzek musíte absolvovat, aby nebylo brzy ani pozdě. Mějte se ale na pozoru, pokud přítelkyně svůj status změnila a u vás září stálé SVOBODNÝ. Brzy se jistojistě dostanete pod palbu otázek, proč je váš status nezměněn. Chcete radu? Domluvte se s partnerkou, že si oba změníte status naráz. Sice bez romantiky, ale také bez problémů.

  1. 3. Sjíždět partnerčinu zeď

Pokud koukáte, co je na Facebooku nového několikrát denně (třeba jen tak pro jistotu), dejte si pozor na to, komentovat každý partnerčin příspěvek. Mohli byste se lehce dostat do podezření ze stalkingu. Výjimka je přípustná pouze tehdy, jestli je vaše nová partnerka facebookovský nadšenec a likováním ostatních tráví většinu svého času.

  1. 4. Zveřejňovat nelichotivé fotky

Facebook je jako stvořený pro sdílení fotek. Ovšem pokud jste vyfotili na prvním rande partnerku nečekaně při večeři (třeba s otevřenou pusou) tak takové momentky si nechte pouze pro svoje pobavení. Věřte, že přítelkyně z jejich zveřejnění mít radost nebude – i když bude zaslepena clonou zamilovanosti.

  1. 5. Příliš mnoho informací o schůzce

Pokud máte tendence svěřovat se po síti o detailním průběhu vaší chřipky, zapamatujte si zkratku TMI. Znamená To Much Information a pokud se dostanete do fáze popisu, jakou barvu má váš sopl z nosu, bude na vás dozajista použita. Takovou situaci si zapamatujete. Není nic těžšího než vysvětlovat přítelkyni, proč jste si na zeď napsal intimní detaily vaší poslední schůzky.

  1. 6. Nucená cesta k přátelům přítelkyně

Zapomeňte na hromadné odesílání žádostí o přátelství přátelům své partnerky. Volte opatrně a pomalu a vždy jen ty, kteří Vám byli osobně představeni. Jistě, Facebook je o spojování lidí, ale nespojujte se s kdekým.

  1. 7. Špiclování

Na začátku vztahu nevíte o partnerce řadu věcí, ale za žádnou cenu si je nezjišťujte přes partnerčiny přátele. Vedlo by to jen k podezření ze žárlivosti. Nechte věci plynout, a co vás zajímá, tak na to se rovnou zeptejte. Špiclováním u přátel nic neurychlíte.

  1. 8. Vyžvaněná tajemství

Prvních několik schůzek si vystačíte s příhodami, které vaši přátelé už slyšeli několikrát. Postupně se dostanete do oblasti tajemství, která nemusí kdekdo vědět. Sdělit tajemství, znamená mít důvěru. Nepokazte si to přílišnou sdílností s okolním světem.

9. Lhaní o vztahu

Že lhát se nemá, nám vtloukali do hlavy už ve školce. Toto platí nejen pro vztahy tváří v tvář, ale i ty po síti. A navíc na Facebooku kterákoli lež praskne daleko rychleji než v pouhém verbálním podání. A opět důvěra je křehká věc…Nezapomeňte.

A co Vy? Vedete čilý život po síti? Jaké trapasy potkaly vás?

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |