Neuvěřitelné kousky parkouristů. Jak se stát jedním z nich?


Neuvěřitelné kousky parkouristů. Jak se stát jedním z nich?

Zdroj: pixabay.com

Viděli jste někdy na ulici podivína, který skáče po zídkách, schodech a zábradlí? Ne to není blázen, který si hraje na Spidermana, ale člověk, který propadl poměrně nové sportovní disciplíně. Co je vlastně parkour? Jde o tréninkovou metodu, při které parkourista překonává překážky v přirozeném přirození. Používá k tomu své vlastní tělo. Do tréninku se řadí i nácvik akrobatických prvků a salt. Základem parkouru je systematický trénink, nejde jít napoprvé ven a skákat z budovy na budovu.

Na internetu koluje velké množství videí, kde své umění parkouristé předvádějí. Pokud vás jejich dovednosti uhranuly natolik, že byste se také chtěli proběhnout po zdech, začněte právě s parkour návody (tutoriály), ve kterých se naučíte základní parkourové triky.

Začátky se dají hodně usnadnit tím, najdete zkušenější parkouristy, kteří s tréninkem poradí. Kde se takoví lidé hledají? Pokud jste z většího města, můžete rovnou navštívit parkourový workshop, kde se během jednoho dne naučíte maximum nových triků bezpečně v tělocvičně.

Parkour je o objevování. Dobrodružstvím může být hledání tréninkových míst - jsou jimy zídky, zábradlí, stromy, kameny, prostě všechno, kde se dá lézt a skákat. Rozhodně je dobré začít postupně. Nemá cenu hned první trénink zkoušet techniky pro pokročilé. Ideální je začít od úplných základů a naučit se základní přeskoky. Naučit se, jak překonat menší zídku nebo zábradlí.

Je naprosto normální, že na některé cviky nebudete mít ze začátku sílu a nebo se budete některých technik bát. Tohle všechno se zlepší časem. Bude se to lepšit s tréninkem.

Budete se muset pustit do fyzické přípravy. Posilování je ne vždy úplně oblíbené, ale hodně s tréninkem pomůže. Když budete mít silné nohy a vysoký výskok, budete mít více času na otočení salta ve vzduchu.

Někdy však tento sport hraničí s hazardérstvím se životem. Není zas až tak ojedinělé, že se slovo parkourista skloňuje v souvislosti s černou kronikou.

 

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |