Každý muž by měl vyzkoušet akupunkturu, v čem vám pomůže?


Pokud se potýkáte s bolavými svaly, vyčerpáním, stresem či dalším fyzickým onemocněním, řešením může být akupunktura. Tato čínská medicína se stala v posledním desetiletí velmi populární a řada mužů ji zařadila do svých wellness procedur. Zastánci akupunktury tvrdí, že může pomoci s celou řadou onemocnění, zejména s regenerací svalů a zmírněním bolesti po cvičení.

Co je to akupunktura

Jedná se o tradiční čínskou medicínu založenou na vyrovnávání životní energie těla, a to přesným umísťováním tenkých jehel. Každá z nich pomáhá řešit konkrétní problém pacienta, umisťují se tak do pečlivě vybraných částí těla.

Teorie této medicíny předpokládá, že na těle leží přes tisíc akupunkturních bodů, které se nacházejí na neviditelných energetických kanálech. V momentu, kdy se tělo stává náchylné k fyzickým nemocem, vkládání jehel uvolňuje tok energie. Akupunktura může zmírnit bolesti hlavy, artritidu, bolesti kloubů, nevolnost způsobenou chemoterapií, alergie a další.

 

Proč by aktivní muži měli vyzkoušet akupunkturu

Až už pravidelně chodíte do tělocvičny, abyste nabrali svalovou hmotu, nebo se snažíte zhubnout, zotavení z cvičení je stejně důležité jako cvičení samotné. Vaše tělo potřebuje čas na opravu poškozených tkání a doplnění zásob energie. Tady může pomoci akupunktura (samozřejmě schválená vaším lékařem).

Dr. Christopher Peacock, ředitel kliniky akupunktury v Brooklynu Yinova centrum, říká, že krevní oběh, hlavní přínos akupunktury, je nezbytný ve fázi zotavení z fyzického cvičení. „Je důležité zajistit, aby všechny naše měkké tkáně (svaly, vazy, šlachy, nervy) měly dostatečný přísun krve, aby nedošlo k poranění během aktivity. K zotavení dochází, když jsou naše svaly plné krve.“

Je prokázáno, že akupunktura pomáhá potlačovat zánětlivý proces, který způsobuje bolest, když se čerstvá krev nemůže dostat do zánětlivého místa. Akupunktura tak může urychlit zotavení a také pomoci při hojení bolavých svalů. Ve skutečnosti se dostane ke kořenům problému, na rozdíl od léků proti bolesti, které léčí pouze příznaky.

Yinova centrum doporučuje akupunkturu jednou týdně pro aktivní muže v době intenzivních tréninků. V případě fyzických zranění se může aplikovat i několikrát týdně. Zkušený akupunkturista vždy vytvoří léčebný plán na míru pro každého jedince.

 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |