Jakou zeleninu zařadit do jídelníčku pro lepší nabírání svalů?


Pokud se snažíte nabrat svaly, budou pro vás zásadní dvě hlavní věci. Nejen to jak cvičíte, ale také co jíte. Zeptejte se jakéhokoliv trenéra nebo odborníka na výživu. Oba vám shodně řeknou, že sacharidy i bílkoviny jsou nezbytné při budování svalů.

Věděli jste, že v tomto případě vám pomůže i zelenina? „Největším omylem je přesvědčení, že vegetariánská strava nenabízí dostatečné množství bílkovin pro podporu růstu a udržení svalů,” říká dietoložka Georgia Rounder. „Při konzumaci rostlinné stravy však můžete získat potřebné množství bílkovin,“ dodává.

1. Řepové listy

Zatímco řada lidí zná výhody červené řepy a nedá na ni dopustit, možná už méně lidí ví také o účincích řepových listů. Ty obsahují více než dva gramy bílkovin na 1 šálek. Jsou také bohaté na mangan a železo sloužící jako hodnotná živina pro játra a červené krvinky.

2. Růžičková kapusta

Tato zelenina se stala jednou z nejvíce trendy zelenin v poslední době, a to z jednoho prostého důvodu. 1 šálek porce růžičkové kapusty obsahuje 3 gramy bílkovin a velké množství vlákniny, která vás nasytí po celý den (a to i mezi tréninky). U kapusty bylo také prokázáno, že bojuje proti rakovině. 

3. Sladké brambory

Sladké brambory jsou nejen chutné, ale také poskytují bohaté výživové výhody, které napomáhají spalovacímu cvičení a zvyšují výkon. Jejich vysoký obsah vlákniny pomáhá udržovat hladinu cukru v krvi a zabraňuje únavě během cvičení. Sladké brambory jsou také skvělým zdrojem beta-karotenu, přírodního pigmentu, který se přeměňuje na vitamin A, klíčový vitamin pro jasné a zdravé vidění.

4. Houby

Houby jsou výborné pro svůj nízký obsah kalorií. Také obsahují vitamín D, který podle řady studií ovlivňuje svalovou hmotu. Navíc jsou bohaté na antioxidanty, mohou pozitivně ovlivnit vaši imunitu a zdraví srdce.

Kterou zeleninu rádi zařazujete do svého jídelníčku?

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |