Proč golf není možné považovat za sport


Zastánci golfu vás budou zarputile přesvědčovat, že golf je vlastně sport (pravděpodobně to samé si myslí i hráči šachu). My vás však přesvědčíme o tom, že golf nemá se sportem nic společného.

Mark Twain prohlásil o golfu, že se jedná o příjemnou procházku narušenou bílým míčkem.

1. Vždyť máte na sobě pečlivě vyžehlené kalhoty a sametový svetřík

Pastelové barvy (čím barevnější tím lepší), drahé značky, rukavičky, klobouky, nažehlené límečky. Už jste někdy viděli takto oblečeného opravdového sportovce? Dokonce mají i deštníky, když spadne pár kapek deště. Tohle zaručeně není sport.

2. Nevyžaduje téměř žádný pohyb

Viděli jste někdy zpoceného golfistu? Nebo skutečně zadýchaného z pohybu? Pravděpodobně ne. Hodina golfu spálí pouhých 360 kalorií, z nichž polovinu spálí chůze. Když byl nedávno sestaven žebříček 60 sportovních disciplín, golf skončil na 51. místě. Pod stolním tenisem a jen o vlásek porazil lukostřelbu.

3. Ani olympijské hry netuší, jestli golf zařadit na svou listinu

Po 112leté nepřítomnosti byl golf zařazen na jejich seznam, a to v Riu 2016. Bylo to nejspíš kvůli tomu, že golf dokáže přitáhnout řadu lidí k obrazovkám a také movité sponzory.

4. Můžete jej hrát zraněný i ve vysokém věku

Tiger Woods zvítězil na US Open v roce 2008 a to jen s jednou nohou. Na levém kolenu mu chybělo přední křížové vazivo a měl dokonce dvě stresové zlomeniny. Golfisté také hrají na profesionální úrovni i do 70 let. Tom Watson téměř vyhrál The Open ve věku 59 let. To sotva nasvědčuje o tom, že se jedná o atletický sport.

5. Donald Trump miluje golf

Z tohoto důvodu se přeci nemůže jednat o sport. Viděli jste snad někdy amerického prezidenta sportovat? Trump vlastní celkem 18 golfových hřišť. Ve Skotsku dokonce rozhněval tamní obyvatele tím, že si postavil jedno v chráněné krajině.
 
Pořád si myslíte, že golf je sport?

zdroj foto: pixabay.com
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |