Nechce se vám do chomoutu? Nebojte se toho, prospěje vám to


Nechce se vám do chomoutu? Nebojte se toho, prospěje vám to

Zdroj: pixabay.com

Myslíte si, že pro vás manželství není? Chcete si užívat svobodu, kamarády, koníčky aniž by vám do toho kafrala nějaká paní domácí? Tak podle nejnovějších výzkumů si škodíte. Manželství je totiž důležitý faktor, který ovlivňuje lidské štěstí. A světe div se, více z něj profitují muži. Chudáci ženy, které se vdaly, tolik šťastné nejsou a umírají dříve.

Pro ženu je společensky obtížné obhájit si svou svobodu. Pokud je nějaká po čtyřicítce svobodná a bezdětná, těžko se jí to vysvětluje. Po přečtení tohoto článku by však mohla mít dobře nabito. Vědci totiž zjistili, že právě takovéhle ženy jsou šťastnější a žijí déle.

Manželství z pohledu muže je však podle výzkumů zcela jasně pozitivní záležitostí. Sezdaní muži jsou zkrátka spokojenější a zdravější.

Tématu se podrobně věnuje profesor behaviorální vědy Paul Dolan z London School of Economics, který nejenže je autorem aktuálního výzkumu, ale také publikoval knihu Happy Ever After, kde pracuje s daty American Time Use Survey (ATUS) srovnávajícími míru spokojenosti a nespokojenosti mezi dvojicemi sezdanými, rozvedenými a také mezi lidmi, kteří žijí jako singles či jsou vdovy/vdovci. Zároveň se pak snaží naznačit, že existují poměrně nečekané cesty k trvalému životnímu naplnění.

„Máme shromážděné vypovídající údaje, které mluví jasně. Mohu je shrnout slovy – pokud jste muž, měli byste se oženit, pokud jste žena, tak se sňatkem neobtěžujte,“ tvrdí Paul Dolan. A dodává, že manželé jsou šťastnější než jiné podskupiny obyvatelstva, ale jen ve chvíli, kdy jsou spolu. Jakmile se rozdělí, cítí se mizerně.

Rozvod na chvíli zdraví mužů zhorší, ale nezoufejte, po čase se vše ustálí a zdravotní stav se stane stejným jako před rozvodem.

Muži zkrátka ženy potřebují více, než ženy potřebují muže. Manželka nebo dlouhodobá známost podle všeho dohlédne na to, aby muž dodržoval životosprávu, nehodloval tolik alkoholu a chodil k lékaři.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |