Máte blízko ke své matce? Nesytďte se za to, záleží na podobě "mamánkovství"


Máte blízko ke své matce? Nestyďte se za to, záleží na podobě "mamánkovství"

Zdroj: pixabay.com

Ke své matce máte skvělý vztah, máte ji rád, ale raději se tím moc nechlubíte. Mohl byste si totiž vysloužit nelichotivou přezdívku - "mamánek". Pokusíme se vysvětlit, že tento výraz může být jen hloupý stereotyp a chlap, který má super vztah se svou matkou, má mraky předností. Pak se třeba přestanete za svojí přízeň k mamce stydět.

Samozřejmě, že v povědomosti lidí jsou mamánci chlapi, kteří nejsou schopní se o sebe postarat, neseženou si partnerku, nevychovají děti a to všechno jen proto, že jsou líní a pohodlní a láskyplná péče rodičky jim nadmíru vyhovuje. Další variantou je chlap, který si sice dokázal vytvořit vlastní rodinu, ale vešekré potíže a problémy se svojí matkou konzultuje, čímž dokáže k nepříčetnosti vytáčet svou manželku. Ale dá se na to podívat i z jiné stránky.

Když se na to podíváme psychologicky, dosud neexistuje teorie, která by vysvětlila, proč nadměrně pevné pouto mezi matkou a synem vzniká. Tradičně jsou mamánci považování za méně atraktivní partnery, ale může to mít i své výhody.

Blízký vztah syna a matky nemusí nutně znamenat nic špatného. Může jít třeba o projev toho, že jde o muže, který respektuje ženy, a jelikož byl vychován milující matkou, vykazuje vyšší míru emoční inteligence, romantiky a laskavosti. A dojde-li na schvalování ze strany matky – v takovém případě chce muž její souhlas proto, že ví, že má dobrý úsudek a věří jí. Pokud jde o tuto variantu, pak by se budoucí partnerky obávat nemusely. Obvykle totiž pak muž stejným způsobem přilne k nim.

I když se na mamánky kouká přes prsty, faktem je, že tito muži jsou obvykle dobře vychovaní, skvěle upravení a dokáží skvěle vycházet s lidmi. Díky vztahu s matkou nezřídka lépe rozumí ženám a jejich potřebám, a pokud dokáží  svůj zájem z matky přenést i na jiné ženy, nakonec mohou být tedy pro partnerský život výhrou.

Zkrátka nemohou se všichni mamánci házet do jednoho pytle. Jen je potřeba se zamyslet nad tím, jaké podoby je závislost na matce.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |