MENU - zobrazit / skrýt

Mám ji požádat o ruku?


Máte opravdu dobrý vztah, milujete ji a postupně Vás začne napadat (nebo ona začne zvyšovat tlak), že by to mohla být ta pravá. Ptáte se sami sebe: „Měl bych ji požádat o ruku?“ Jak poznáte, že je to žena, se kterou chcete strávit celý život? Existuje řada faktorů, které vám poslouží jako vodítko při tomto rozhodování. Několik z nich uvádíme a vřele doporučujeme je zvážit a promyslet, než se vyslovíte.

1/ Milujete ji?

Na to existuje pouze jediná jednoduchá odpověď. Ale milujete ji tak, že s ní chcete strávit celý zbytek života, starat se o ni a chránit ji? Pokud jste odpověděli ano, máte nakročeno jediným směrem – k oltáři.

2/ Chybí vám?

Stane se vám někdy, že pocítíte stesk pro přítelkyni, když s vámi není? Nemyslíme tím, že když odejde ráno do práce, už si říkáte, aby byla zpátky. Stačí čas od času, jen tak si říct, že se na ni těšíte. Pokud ano, je to dobrá známka toho, že to co k ní cítíte je silné a nějakou dobu vydrží.

3/ Rozumí vám?

Jestliže si rozumíte v základních ohledech běžného života, jste připraveni na manželství – oba.

4/Zestárnete spolu?

Pokud si dokážete představit, že spolu strávíte zbytek života – bravo!

5/ Stará se o vás?

Zapomeňme na vtipy o mužské rýmě, ale zkuste si vzpomenout, jestli se o vás přítelkyně starala, když jste byl nemocný, zraněný nebo po operaci. Pokud se vám vyhýbala, když vám nebylo dobře, neobtěžujte se kupovat prsten.

6/ Máte stejné chutě?

Není tím myšleno pouze jídlo, ale stejné naladění v různých oblastech: oblíkání, hudba, sex, jídlo. Rozhodně to neznamená, že když se neoblékáte identicky, že se k sobě nehodíte, ale pro společný život je lepší mít alespoň podobný vkus.

7/ Kolenovrt a Rozhazovačka?

Peníze – jeden z nejčastějších zabijáků vztahů. Pokud jste rozdílně založení co do pohledu utrácení a šetření, spíše dříve než později se dostanete do konfliktu. Každý začnete trávit čas podle svých finančních plánů, odcizíte se a dostáváte se do spirály, která bude končit rozchodem. Takže i v otázkách utrácení je lepší se vyladit na společnou notu.

8/ Představujete si ji jako matku svých dětí?

Mít děti je velký společný závazek do budoucna. Pokud přítelkyni vidíte je budoucí matku Vašich dětí, tak jen do toho.

9/ Jste upřímní?

Důvěra je jeden z pilířů spokojeného vztahu. Není jen důležitá, je nepostradatelná.

10/ Je k vám upřímná?

Ano, pravda, toto se těžko hodnotí. Ale vsaďte na pocit, že před vámi vaše drahá nic neskrývá. Bez důvěry nevybudujete nic.

11/ Chcete ji změnit?

Nelíbí se vám barva jejích vlasů, měla by zhubnout, neměla by si lakovat nehty a tak výrazně se malovat? Na několika drobnostech se dá zapracovat, ale pokud byste ji chtěl v nějakém ohledu zásadně změnit, nepochodíte. Pokud jste šťastný a spokojený, s tím jaká je, opět gratulujeme. Našel jste partnerku na život.

12/ Napadá vás nevěra?

Kdyby byla příležitost, podvedl byste ji? Pokud má svazek vydržet co možná nejdéle – klině na celý život zkuste odpovědět upřímně. Jestli vás jiné ženy nezajímají, klidně se rozběhněte do manželství.

Na co při žádosti nezapomenout
1/ prstýnek
2/ romantika
3/ originalita a překvapení

Na co zapomeňte
1/ velké množství diváků – pro případ, kdyby řekla ne
2/ rodinné oslavy – žádost před příbuznými se nenosí

Myslete na to, že dívky a ženy si žádost o ruku představovaly nesčetněkrát. Dejte si trochu práce s tím, abyste naplnili jejich romantické představy.
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE