Kdy je na čase vycouvat ze vztahu?


Dali jste do vztahu všechno? Dokonce jste se poradili s odborníky? A přesto vás napadají myšlenky, jestli by vám nebylo lépe samotnému? Pokud na podobnou myšlenkou přemýšlíte, možná vám pomůže pohled odborníka.

Máte z toho něco?

Dr. Dennis Neder, autor publikace Being a Man in a Woman's World (Být mužem v ženském světě), představuje jednoduchý pohled. Pokud do vztahu ještě nevstoupily děti, musíte si odpovědět na otázku, zda vám oběma vztah přináší nějaké benefity. “Pokud se vám nedostává toho, co byste chtěli nebo potřebovali, je na čase vztah ukončit,” říká Dr. Neder. Jistě, někomu se tento názor může zdát sobecký, ale pravdou je, že pokud je ve vztahu jeden nespokojený, nepovede to dlouhodobě nikam.

Zapomeňte na strach

“Jistě kolem sebe znáte lidi, kteří nejsou ve vztahu spokojeni, a přesto z něho neodejdou nebo odejít nemohou. Takoví lidé pak používají svoji energii na záplatování rozpadajícího se vztahu. Jenže na to je život moc krátký,” pokračuje Neder. Pokud se jeden z partnerů vzdá své cesty na úkor toho druhého, má najednou pocit, že v životě nic nemá. Poté je nutné najít dost odvahy a sil začít nanovo.

Rozchod je těžký

Partneři v dlouhodobých vztazích často zjišťují, že se vzdali některých snů, plánů a budoucnosti jen proto, aby byli kompatibilní s tím druhým. Rozchod činí nejvíce potíže těm, kteří se odnaučili být sami sebou – být svojí vlastní osobností. Při myšlenkách na rozchod se u takových osob rozmáhá strach z nadcházející ztráty a pocit nejistoty, což je donutí v sobě najít sílu a pokračovat v nespokojeném partnerství. Podle Dr. Nedera je pro partnerství podstatné poznat, jaké to je být sám se sebou. Ovšem kvůli tomu nemusíte hned pálit mosty. Toto si můžete ověřit, i pokud jste zadaní. Začněte třeba tím, že si najdete čas každý pro sebe.

Je čas na rozchod?

Každý v partnerském životě narazil na těžší momenty. Některé páry takové situace zvládnou, jiné ne. Ani vědci vám přesně neřeknou, jak se rozhodnout když jde o rozchod, ale je dobré si všímat drobných znamení. Pokud se intervaly mezi znameními budou zkracovat, je na čase jít dál. A jaká to kupříkladu mohou být znamení?

1/ Maličkosti
Ztrácíte trpělivost s vysvětlováním maličkostí? Trváte skálopevně na drobnostech. To značí menší míru ochoty k ústupkům a bez nich se vztah málokdy obejde.
2/ Tolerance
Každý má svoje chyby. Rozčilují vás v poslední době věci, které vám dříve nevadily nebo jste je tolerovali? Je možné, že jen hledáte záminku pro vyvolání hádky. Potom je něco rozhodně v nepořádku.
3/ Každý máte vlastní život
Každý potřebuje čas pro sebe. Ovšem pokud vaše práce a koníčky vyplní všechen váš čas a doma se sejdete jen na noc, je potřeba se zamyslet. Těšíte se domů, na partnerku? Pokud vás těší, že i ona je hodně vytížená a potkáte se až v posteli, opět je to varovný signál.
4/ Sdílení
Pokud vás nezajímá, jak partnerka trávila den, co dělala, mělo by vás to zarazit. Stejně to platí, pokud se nezajímá partnerka o vás.
5/ Myšlenky na nevěru
Pokud vás napadá, že by nebylo špatné si občas někde bokem užít, není to znamení, které by signalizovalo spokojený vztah.
6/ Nebaví vás společný sex
Pokud ani sex vás neuspokojuje, bijte na poplach! Vyhlídky na zlepšení nejsou často růžové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |