Je sex během těhotenství bezpečný?


Konečně jste se dočkali a budete táta. Velkou řadu nastávajících otců hned za začátku napadne, jestli sex v těhotenství může jeho budoucímu miminku ublížit a jestli na něj vůbec dojde. Ve většině případů je bezpečné pokračovat v partnerském milostném životě, je ale důležité myslet na několik základních věcí. Přinášíme vám několik poznatků, které rozptýlí vaše obavy.

Mohu dítěti ublížit?

Někteří muži se obávají, že by dítěti mohli ublížit. Představa, že jejich penis je jen několik centimetrů od hlavičky jejich dítě jednoho opravdu zneklidní. Ale nemáte se čeho bát. Dítě je chráněno plodovými obaly, plodovou vodou a uzavřeným děložním hrdlem. Vlastně, když se budete příště milovat, představte si, že dítě jen kolébáte ke spánku.

Je sex v těhotenství bezpečný?

Sex je během těhotenství bezpečný, dokud se partnerka cítí dobře a dítě i ona jsou zdraví. Ovšem zapomenout na klasický sex budete muset, pokud vaše partnerka v minulosti prodělala předčasný porod, nebo má vysoce rizikové těhotenství. Jistotu budete mít, pokud se poradíte oba s odborníkem.

Bude mít partnerka náladu?

Tato otázka nemá univerzální odpověď. U některých žen chuť na postelové dovádění během těhotenství dramaticky stoupá, zvláště v období po třetím měsíci těhotenství. První tři měsíce jsou často doprovázeny ranní nevolností a to není divu, že se do toho nikomu nechce. Proto pokud bude mít poté možnost a chuť, jděte směle na to. Mezi čtvrtým a šestým měsícem se zvyšuje prokrvení partnerčiny pánve a genitálií, takže žena jednodušeji dosáhne orgasmu. Pokud jste „horňáci“ rozhodně se můžete těšit na plnější prsa a větší bradavky. Ale pozor! S větší velikostí se také zvyšuje jejich citlivost. Nebojte se partnerky zeptat, jak na sex v těhotenství nahlíží ona a co jí samotné je příjemné. Je důležité, abyste o tom spolu komunikovali.

Jsou některé pozice nebezpečné?

Tady se dá říci, že v prvních třech měsících se nemusíte v pozicích omezovat. I když některé pozice mohou být pohodlnější, např. když oba ležíte na boku. Tady vám opět nezbyde nic jiného, než se zeptat partnerky, co je příjemné, pohodlné a uspokojivé pro ni. Někteří lékaři doporučují během těhotenství omezit misionářskou polohu. Dlouhé ležení na zádech totiž může zvýšit tlak na dítě, protože při leže na zádech se zvyšuje tlak ve velkých žilách, které vedou krev do srdce. Omezit byste měli taktéž anální sex. Při análním sexu totiž hrozí přenos bakterií do vagíny a infekce, proto jej při těhotenství odborníci příliš nedoporučují.

A co orální sex?

Orálního sexu se nemusíte obávat, pokud vás nenapadne foukat do partnerčiny vaginy vzduch, zejména u těhotných žen může dojít po fouknutí vzduchu do vaginy k embolii. Pokud nechcete ohrozit partnerku a dítě, zapomeňte na takového choutky.

Může sex vést k porodu?

Vědci zatím nepotvrdili, že by sex ve třetím trimestru vyvolával porod. Samozřejmě pokud v minulosti partnerka rodila předčasně, je tu vyšší riziko k opakování a i lékaři vám doporučí dovádění omezit. Pokud je partnerka i dítě v pořádku, není důvod si neužívat sexu, dokud to jde.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |