Jak vypadá život nejbohatšího muže planety - Bill Gates


Uhodnout jeho jméno není těžké. Vždyť na prvním místě žebříčku nejbohatších lidí světa se objevuje již řadu let. 28. října oslaví 59. narozeniny americký magnát, investor, filantrop, počítačový programátor a především spoluzakladatel softwarové společnosti Microsoft William Henry „Bill“ Gates III.

• místo v žebříčku nejbohatších lidí světa (2014): 1.
• odhadované jmění: 72 miliard dolarů

Příběh Billova úspěchu

Narodil se do rodiny s bohatým obchodním a politickým zázemím. Vždyť jeho pradědeček byl státní zákonodárce a starosta, jeho dědeček víceprezident národní banky a jeho otec právník.
Bill věří v tvrdou práci. Je přesvědčen o tom, že pokud jste inteligentní a víte jak zúročit svou inteligenci, můžete dosáhnout v životě čehokoliv. Již od dětství byl ambiciózní, inteligentní a konkurenceschopný. Tyto vlastnosti mu pomohly vyšplhat se až na samotný vrchol úspěchu a bohatství.
Ve škole vynikal v matematice a přírodních vědách. Hodiny jej však nudily. Následoval odchod na soukromou školu, kde se poprvé seznámil s počítači a programováním. S přáteli založil skupinu programátorů. Získal první pracovní příležitost jako programátor u společnosti Information Sciences Inc. Se svým blízkým přítelem Paulem Allenem založili firmu Traf-O-Data (vyvinuli malý počítač na měření plynulosti provozu a připsali si na účet 20 tisíc dolarů). Roku 1973 odešel studovat na Harvard. Zapsal se na práva, spíše z nudy a také proto, že stále tápal, v čem uspět. Začal chodit i na kurzy matematiky, které byly na univerzitě jedny z nejtěžších. Kurzem procházel bez sebemenších problémů, opakovalo se však to, co se již přihodilo dříve. Hodiny jej nudily. Noci trávil před počítačem přemýšlením, jak zužitkovat své nabyté zkušenosti z informatiky. Na přednáškách během dne usínal. Se svým přítelem Allenem neustále diskutovali o budoucích projektech, Paul jej tlačil k rozjetí vlastní společnosti. Během roku tedy Bill opustil Harvard a založili spolu společnost Microsoft.

 

 

Úspěšný podnikatel a filantrop

Založením Microsoftu však neskončil. Bill je vizionář a tvrdě pracuje na tom, aby dosáhl svých cílů. Věří v inteligenci a pracovní píli. Nikdy se nespoléhal na štěstí či snad boží pomoc. V životě dosáhl všeho jen tvrdou prací. Pro peníze a osobní zisk to však nedělá. Věnuje se charitě, kam přispívá nemalé částky. Dokonce plánuje rozdat 95 % všech svých příjmů.
Microsoft představuje konkurenci pro další softwarové společnosti a proti nim se bude snažit soutěžit a vyhrávat celý svůj život. Neustále vymýšlí další novinky, kterými poráží ostatní. Rád riskuje, nebojí se inovativních nápadů. Jeho víra v sebe sama je natolik silná, že neustále zvyšuje své bohatství a udržuje si monopolní postavení na trhu.

 

 

Několik zajímavých faktů o Billu Gatesovi:

1) Kdyby byl Bill samostatnou zemí, byl by 63. nejbohatší na světě
2) Každé z Billových dětí zdědí „pouhých“ 10 miliónů dolarů, přitom jeho celkové bohatství je odhadováno na 72 miliard dolarů
3) Milionářem se stal ve 30, o rok později se mohl zařadit již mezi miliardáře
4) Abraham Lincoln, Walt Disney, Henry Ford, Bill Gates, Mark Zuckerberg, všichni tito jmenovaní nedokončili vysokou školu
5) Roku 1977 byl zatčen za jízdu na červenou a řízení bez řidičského oprávnění
6) Díky němy bylo zachráněno na 6 miliónů životů nákupem vakcín a zlepšením zdravotní péče
7) Každoročně platí téměř milión dolarů na daních za své sídlo
8) Až doteď daroval jednu miliardu dolarů


A co je jeho největší zálibou hned po počítačích? Mytí nádobí. Této aktivitě se s chutí věnuje každý večer, jak sám tvrdí :)

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |