Jak dlouho udrží vaše přítelkyně tajemství? V průměru sotva dva dny


Jak dlouho udrží vaše přítelkyně tajemství? V průměru sotva dva dny

Zdroj: pixabay.com

Fáma, drb - informace, která byla vypuštěna v nějaké podobě, ale jak si ji lidé předávají, bobtná a nabývá šílených rozměrů. Své přítelkyni důverně pošeptáte, že se vašemu kámošovi líbí jeho sekretářka a až ta informace proběhne od ní přes všechny její kamarádky, vrátí se k vám zaručená zpráva, že sekretářka už je těhotná. A to všechno se stane v rekordně krátkém čase. Jak dlouho vůbec umí žena udržet tajemství? Ano, i tohle zkoumali vědci.

Na obranu slabšího pohlaví je na začátek nutné uvést, že studie zkoumala pouze ženy. Muže ne. Takže vlastně nevíme, jestli na tom muži nejsou podobně. Studie zahrnula data od tří tisíc žen ve věku 18 až 65 let. Výsledek studie ukázal jediné: většina žen informaci bez ohledu na stupeň její důvěrnosti předává dál. Průměrný čas, po který zkoumané ženy dokázaly tajemství udržet, bylo 47 hodin a 15 minut. Prvním, komu tajemství vyzvonily, pak byl nejčastěji partner, nejlepší kamarádka nebo matka.

Autoři studie tak trochu tušili, že málokdo si s sebou tajemství bere do hrobu. Možná jen v případě, že na něj zapomene, nicméně i tak je výsledek jejich zkoumání překvapil. „Co nás opravdu vyvedlo z míry, bylo to, jak rychle lidé tajemství ostatním předají,“ uvedl vedoucí výzkumu Michael Cox. Devět z deseti zkoumaných žen se přes tato zjištění považovala za důvěryhodné. Možná proto, že většina žen se za prozrazení tajemství cítila provinile.

Šest z deseti žen pak prozradilo věc někomu, kdo v tajemství nebyl nijak zapojen, aby se hlavní aktér nic nedozvěděl.  Skoro polovina žen jako důvod svého selhání uvedla, že to zkrátka nedokázaly dál nést samy. A samozřejmě hodně v jejich svěřování hraje roli alkohol. U sklenky vína se o neintimnějších a nejtajnějších věcech mluví nejlépe.

Takže pokud se k vám dostane skutečně hodně citlivá informace, raději si ukousněte jazyk, než abyste to sdělovali své přítelkyni. Zhruba do dvou dnů to totiž bude venku a bude to žít vlastním životem a vy na výsledek nebudete mít už žádný vliv.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |