Exploit


Vaše jednání vůči ní ovlivňuje výši jejího zájmu o vás. Lze tedy říci, že posuzuje vaše akce, které si typově rozdělíme do tří skupin, podle podmínek za kterých vyhodnocuje vaše jednání.


 

Jde o příčinu, která vedla k vyhodnocení, a tedy ke změně zájmu:

  • Běžné akce
  • Test
  • Exploit

 

Běžné akce

Dokážete přijít na rande v čisté, nepomačkané košili a čistých botách? Rozčilujete se nad každou maličkostí, nebo berete věci s nadhledem? Dívá se a posuzuje, jak se chováte v běžném životě. Její zájem ovlivnila vaše reakce na situaci, kterou záměrně nepřipravila.

V oblasti svádění a vztahů, běžná situace v kontextu příčiny změny zájmu není testem, ani exploitem.

Test

Sem spadají všechny akce, které záměrně připravila, aby vás nějakým způsobem otestovala. Může se na vás zářivě usmívat a chtít změnit podnik, jen co jste vešli. Ona vás ve skutečnosti nechce vodit po všech podnicích ve městě, ale chce vědět, za jak dlouho si troufnete risknout její odchod, když zkusíte prosadit svou. Může se na vás zářivě usmívat, když se spolu bavíte, aby vám vzápětí řekla, že si myslí naprostý opak. Je o tom opravdu přesvědčená, nebo chce vidět, zda okamžitě nezačnete přizpůsobovat svůj názor, abyste ji náhodou neztratili? Co když chce jenom vědět, zda si dokážete stát za svým názorem? ;-)

V oblasti vztahů a svádění, test je záměrně připravená akce, která vyvolá změnu zájmu o vztah libovolným směrem.

Exploit

Tak moc se jí líbilo včerejší rande, až vám o tom ráno poslala smsku. Tak moc vás miluje, až vám to řekla. Tak moc jí chybíte, až si s vámi chce alespoň posílat smsky. Tyhle věci dělá kvůli svému vysokému zájmu o vás - tohle není test. A vy, vedeni čestnými úmysly, jí chcete oplatit stejnou mincí. Papouškovat její reakce zpět nevede ke zvýšení jejího zájmu. Jenomže si připadáte jako manipulátoři, když se pro blaho vztahu záměrně zdržíte reakce (váš exploit), a vlivem emocí si stejně střihnete roli papouška. A proto v oblasti svádění a vztahů nově zavádím termín "exploit" pro tyto situace. Autoři encyklopedií a výkladových slovníků, máte mé svolení k zařazení termínu:-)

V oblasti svádění a vztahů, úmyslně provedený exploit následuje po akci, která měla za cíl změnit zájem o vztah požadovaným směrem. Neúmyslně provedený exploit následuje po akci, u které se nepředpokládalo, že by mohla mít za následek pokles zájmu o vztah. Exploit je následná reakce, ke které došlo vlivem emocí.

Výše zmíněná smska "Miluji Tě" je neúmyslný exploit. Posadit zlatokopku do narvaného nočního autobusu, místo do taxíku, je úmyslný exploit - urazíte její ego, co jste si to dovolili.

Oproti testu ale ještě existuje jeden rozdíl - a ten je ve vaší hlavě. Ač je třeba si vždy dávat pozor na své reakce, i exploit může zneužít (např. slzy), nemůžete vše považovat za test. To by vás uvrhlo do světa konspirace, kde se nedá nikomu věřit, že je to tak, jak říká. A jakou cenu by měl vztah bez důvěry? No, rozhodně by nemělo cenu v něm pokračovat.

Vzhledem k silné podobnosti s oblastí informačních technologií ohledně bezpečnosti, i zde ponechávám pojmenování "exploit" v této podobě.

Snažíte-li systematicky zvedat její zájem, lze vaše chování přirovnat k běžícímu programu. Stejně jako žádný počítačový program není 100% bezchybný (rozhodně ne jako sekvence strojového kódu procesoru a libovolného, i budoucího, hardware), i vaše snažení může nabourat specifická kombinace vstupních údajů. Alternativně můžete ovlivnit jiný program poskytnutím specifických vstupních údajů. Ač obě situace mohou nastat úmyslně i neúmyslně, vždy je společným jmenovatelem chyba v programu, kterému je poskytnut specifický vstup.

Vaše akce hodnotí vždy, ale ne vždy pro to účelově připravuje podmínky. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |