Donutila vás jít k porodu? Poradíme, jak to přežít


Donutila vás jít k porodu? Poradíme, jak to přežít

Zdroj: pixabay.com

O tom, že muž nemá u porodu co dělat, asi není třeba příliš diskutovat. Takové ty řeči, že to byl nejkrásnější životní zážitek ti nešťastníci, kteří k tomu byli donuceni, říkají kvůli svým drahým polovičkám. Přestože je to moderní trend, ve své podstatě muž k porodu nepatří. Nemá tam co dělat jak historicky, tak fakticky. Možná právě proto muži u porodu často tápou, jsou nervózní a ve finále buď omdlí, nebo se pozvrací. Pokud jste však přesto donuceni, přečtěte si pár následujících rad.

Smiřte se s tím, že tam jste k ničemu

Vaším jediným úkolem je usmívat se a dělat jakože oporu ženě. Zvracejte do předem připraveného pytlíku a hysterické výkřiky hrůzy se pokuste snížit na minimum. Pokud už musíte omdlít, ubezpečte se, že tím nebudete nikoho ohrožovat a pak ležící nebudete nikomu překážet. K porodu choďte vždy čistě oblečeni a oholeni. Pamatujte, že první dojem na své dítě uděláte pouze jeden.

Nemluvte doktorovi do jeho práce

Absolvovali jste s partnerkou několik předporodních kurzů a vy máte pocit, že byste to klidně odrodil sám. Raději to přece jen nechte odborníkům. Chcete mít zdravé dítě i partnerku.

Za každou cenu stůjte u hlavy

Tam dole to není nic pěkného a vy chcete ještě mít někdy sex se ženou, kterou jste si vybral.

Pokud natáčíte, tak se také místům dole vyhýbejte

Nikdo se nebude chtít dívat na detailní záběry ženského pohlavního ústrojí těsně před porodem, při něm i po něm. Také nenuťte porodníka komentovat do kamery, co právě dělá. Vyhodí vás a budete mít po filmování. Důležité je dítě, emoce, tvář maminky.

Nevyřizujte při porodu telefonní hovory

Ať už služební nebo i soukromé hovory na porodní sál nepatří. To, že se vám narodil budoucí šampion nebo kandidát věd oznámíte příbuzným a kamarádům později.

Žádné posilující lektvary

Alkohol nechte doma. Potomka dostatečně zapijete až se vrátíte a chlast ani jídlo na porodoní sál nepatří. Musíte být solidární s partnerkou. Ona opravdu při pravidelně opakujících se bolestech jíst nemůže a byla by pěkně naštvaná, kdyby vás musela sledovat.

Po porodu dítě vyfoťte

U porodu máte dvě funkce. Stát tam, usmívat se a nechat si drtit od rodičky ruku (někdy i snášet její nadávky a vinu, kterou vás zahrnuje), no a potom vyfotit dítě po porodu. Nic jiného se od vás nečeká. Foťte pouze své dítě. Placentu nefoťte. Rodičku foťte, až odrodí. Fotka, na které se svíjí v křečích, má vylezlou jednu oční bulvu a popraskané žíly v obličeji, za rámeček určitě nepůjde.

Po porodu zachovejte dekorum

Není vhodné si během porodu s rodičkou dávat placáky a ihned potom jí říkat: „Dobře, ty vole!“ Taktéž je nutné zachovat taktnost a po dvacetihodinovém porodu jí neříkat, že to byl čajíček a za devět měsíců si to zopakuje.

Dítě si podepište

Nezapomínejte si hned po porodu dítě označit fixem či cejchem. Jinak vám ho vymění. Pamatujte, že v porodnicích mají plné sklady ošklivých dětí, kterých se rádi zbaví a vymění za vaše krásné mimino.

Zdroj: muzivcesku.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |