4 rady, jak neztratit motivaci


Ne vždy je snadné zůstat motivovaný. Vytyčíte si svůj cíl. Ze začátku jste plní odhodlání, po nějakém čase se však motivace postupně vytrácí. Jak ji znovu obnovit? Přinášíme vám čtyři zásadní rady, které vás doslova nakopnou. 

Rozdělte si své cíle

Jak nejlépe dosáhnout velkých cílů? Tím, že si je rozdělíte na menší cíle. Snažte se každý den udělat něco pro to, abyste se přiblížili k vašemu hlavnímu cíli. Chcete si například otevřít svůj vlastní byznys a být svým vlastním šéfem? Využijte každou volnou chvíli k vyhledávání informací na internetu, poznávejte zajímavé lidi a poslouchejte jejich příběhy, zajděte si do knihovny začněte číst knihy na dané téma.

Oslavujte své mini cíle

Zůstat motivovaný po celou dobu stojí hodně odhodlání. Především pokud k dosažení vašeho cíle není možné dosáhnout přes noc. Snažte se slavit dosažení svých menších cílů. Sami si předem stanovte odměnu (zajděte si ven s přáteli, podívejte se na oblíbený film, atd.).

Mějte to všechno zdokumentované

Začněte si psát svůj vlastní deník. Snažíte se zhubnout? Kontrolujte svou váhu v pravidelných časových intervalech, zapisujte si dobu cvičení nebo váš příjem kalorií. Tak budete v obraze o celém procesu hubnutí a lépe zůstanete motivovaní.

Inspirujte se podobně smýšlejícími lidmi

Miluju příběhy slavných a úspěšných lidí, kteří se dokázali dostat z bídy až do žebříčku nejvíce vydělávajících hvězd. Inspiruje mě čtení biografií slavných lidí, například o Larry Kingovi, nebo v současné době příběh Stevena Jobse. Najděte si někoho, kdo vás bude inspirovat a od koho se naučíte, jak na sobě pracovat.

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |