David Bowie – opravdu jste si mysleli, že o něm víte vše?


Tento měsíc oslavila své 69. narozeniny hudební ikona David Bowie. Bohužel byly to jeho poslední. Jen o dva dny později podlehl rakovině. Pojďme se podívat na nejzajímavější fakta o tomto britském zpěvákovi, herci, hudebním skladateli a producentovi. 

1. Jeho pravé jméno je David Robert Jones. Jméno si změnil, aby si jej lidé nepletli se zpěvákem Davym Jonesem ze skupiny The Monkees.

2. Narodil se 8. ledna 1947 v Brixtonu (Londýn) a zemřel 10. ledna 2016.

3. Měl fóbii z čaje. Když mu bylo pět, měl podle svých slov „hroznou nehodu” s čajem a od té doby se mu vyhýbal.

4. Všimli jste si pořádně jeho očí? Zjistili byste, že nejsou stejné. V patnácti letech se popral se svým spolužákem kvůli jedné dívce a od té doby nebylo možné přehlédnout viditelné zranění jeho pravé čočky.

5. Roku 1970 se oženil s americkou modelkou Mary Angela Barnett známou také jako Angie. Narodil se jim syn Zowie Bowie. Manželství jim však příliš dlouho nevydrželo. Oba byli velmi promiskuitní a v posteli vystřídali obě pohlaví. Wendy Leigh, autor Bowieho biografie, napsal, že David a Angie se seznámili díky stejnému muži, se kterým oba spali.

6. V roce 1972 se Bowie přiznal k bisexualitě. Jeho sexuální život byl vůbec dost pestrý. Často se hovořilo o jeho poměru s Mickem Jaggerem. To však nikdy oficiálně nepotvrdili.

7. Nenáviděl létání. Dával přednost cestování vlakem nebo lodí.

8. Prožil si i drogové období. Zkušenosti měl především s kokainem.

9. Let´s dance udělalo z Bowieho superstar, byl to jeho nejprodávanější song.

10. Bowieho schizofrenický nevlastní bratr se zabil v roce 1985.

11. Když mu bylo 17, Bowie (tehdy David Jones) se pravidelně scházel se svým kamarádem Reginaldem Kennethem Dwightem (později Elton John) v Soho Café, kde se bavili především o hudbě.

12. Téměř si zahrál ve filmu Modrý pták s Liz Taylor roku 1976, po přečtení scénáře však roli odmítl.

13. V roce 1992 se oženil se somálskou modelkou Iman, která s ním zůstala až do jeho smrti. Mají spolu dceru Alexandrii Zahru Jones (2000).

14. V roce 2003 odmítl rytířské vyznamenání od britské královny: “Nikdy jsem neměl v úmyslu přijmout něco takového. Vlastně ani nevím, k čemu to je.”

 

zdroj foto: flickr.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |