Co dělat, když je vaše partnerka frigidní


Frigidita bývá v partnerství velkým problémem. I ona má řešení. Víte, co je možné v takovém případě podniknout? Čtěte dál!

Frigidita je sexuální porucha, která postihuje ženy. Jde buď o velmi malou sexuální potřebu, nebo neschopnost si sexualitu užívat. Pro partnera je tato situace většinou velmi těžká, takže reaguje nepochopením a bezradností.

Příčiny frigidity u žen

Frigidita má nejrůznější důvody. Jedním z nich může být sexuální nechutenství tělesné příčiny jako např. poruchy prokrvení, různá onemocnění, hormonální změny po těhotenství nebo vedlejší účinky léčby medikamenty. U většiny žen jsou ale důvody sexuální nechuti psychologického původu. Některé ženy odmítají vlastní tělo, jsou pod tlakem, mají deprese nebo negativní zkušenosti s opačným pohlavím. Také partnerské konflikty nebo přísná výchova s odmítáním sexuality mohou hrát často důležitou roli. Ne vždy je frigidita pro mužského partnera rozeznatelná. Některé ženy předstírají raději orgasmus nebo chuť na sex, aby nebyly za frigidní považovány.

Řešení existuje

Pro muže jde o nelehkou situaci. Rozhodně ale není vhodné, abyste ihned partnerce vyčítal, že je frigidní. Naopak, informujte jí o svých sexuálních představách a touhách, ale nevytvářejte na ní tlak ve smyslu, že by vám měla vyhovět. I zde platí vzájemná komunikace ve smyslu, jestli partnerce něco nechybí nebo nemá jiné sexuální potřeby. Jestliže má partnerka skutečně problém se svou sexualitou, měli by oba partneři společně hledat řešení. Důležité je, aby problém řešili společně a aby nedošlo k výčitkám a vzájemnému agresivnímu chování. Nepomůže ani ignorování tohoto problému, protože může dojít k vzájemnému odcizení, které může gradovat až k ukončení vztahu. Pomoc byste měli hledat u gynekologa nebo psychologa. Pokud je frigidita problémem obou pohlaví, může pomoci párová terapie.

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |