Chcete se seznámit? Zkuste fotku se psem


Chcete se seznámit? Zkuste fotku se psem

Zdroj: pixabay.com

Máte svůj profil na seznamce? A funguje? Pokud to zas až tak žhavé není, zkuste si tam dát fotku s nějakým domácím mazlíčkem. Nejlepší bude pejsek nebo kočička. Ženy to docela bere. Alespoň to dokazuje studie s názvem Role psů a koček v lidském namlouvání a randění. Uvádí, že 35 % žen a asi 25 % mužů je skutečně více přitahováno k potenciálním partnerům nebo partnerkám, kteří mají domácího mazlíčka. Toto číslo ještě stoupne v případě, pokud to majitel ještě prezentuje tak, že chlupáče zachránil z útulku, to pak osloví na 64 % žen a 50 % mužů.

Nutno dodat, že ženy jsou ve "zneužívání" svých domácích parťáků k seznamování poněkud zdrženlivější. Podle výzkumu totiž až čtvrtina mužů zcela bez skurpulí domácího mazlíčka využije k navázání kontaktu či seznámení. S věkem navíc toto číslo roste, a to až ke 30 % ve věkové kategorii 30-40 let.

A muži moc dobře vědí, proč to dělají. Podle průzkumu webu match.com z roku 2014 mnohem více žen vyhledávalo muže, kteří mají psy. Ženy si totiž myslí, že když se muž dokáže hezky chovat ke svému psovi, hezky se bude chovat i ke své partnerce.

S tímto předpokladem ostatně pracovali i vědci zkoumající vliv psů a koček na seznamování – kdy právě osoby, které mají psa, vyhodnotili jako více pečující a odpovědné ve srovnání s majiteli koček, které jsou více nezávislé.

Zapomeňte na to, že jako magnet na ženy působí jakékoliv zvíře. Nejlépe fungují psi, ale například králíčci netáhnou vůbec.

Zřejmě se o této výhodě ví, protože někteří muži neváhají a na sociální sítě se fotí se zcela cizími psy. Tato činnost už má dokonce i svůj termín - dogfishing. Ve volném překladu to znamená - pořízení fotografie s roztomilým psem, který není váš, a umístnění fotky na stránky seznamky za účelem zvýšení zájmu potenciálního protějšku.

Co se pak děje, když partnerka zjistí, že pes není váš? To je otázka a risk každého, kdo se do této seznamovací metody pustí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |