7 zajímavostí o Shaquillu O'Nealovi


Shaquille O´Neal je jednou z největších sportovních osobností. Své slávy dosáhl nejen pro svou fyzickou dominanci a převahu na basketbalovém hřišti – řada fanoušků nic takového předtím neviděla – ale také svou osobností. Věděli jste například, že si vyzkoušel kariéru rappera? Přinášíme vám sedm zajímavých faktů o této basketbalové legendě, která slaví 44. narozeniny. 

Kdo je Shaquille O´Neal

Shaq se narodil 6. března 1972 v Newarku, New Jersey, USA. Dorostl do neuvěřitelné výšky 216 cm a při své váze 147 kilogramů vzbuzoval na hřišti oprávněný respekt. Vytvořil neporazitelnou dvojici s dalším skvělým hráčem Koby Bryantem.

V roce 1992 odešel z vysoké a rozjel svou kariéru v hvězdné NBA. Stal se prvním hráčem historie, jenž byl jmenován jako „Nejlepší hráč týdne“ v prvním týdnu své profesionální kariéry. O čtyři roky později podepsal sedmiletý kontrakt s Los Angeles Lakers za neuvěřitelných 120 miliónů dolarů. Ve stejném roce pomohl vyhrát své zemi zlatou olympijskou medaili. V NBA působil dlouhých 19 let, profesionální kariéru ukončil v roce 2011. Je rozvedený, z předchozích dvou vztahů má celkem pět dětí.

7 zajímavostí o Velkém kaktusovi:

1. Nikdy nepoznal svého biologického otce. Vyrůstal se svou matkou a nevlastním otcem, který jej přivedl k basketbalu.

2. Má více přezdívek, než si u někoho můžete představit. Mezi nejvíce oblíbené patří Shaq, Diesel, Velký kaktus, Superman.

3. Nebyl to jen vynikající sportovec. Rozhodl se uspět také na poli hereckém a pěveckém. Vydal celkem 4 alba. Jeho debutové album z roku 1993 Shaq Diesel se stalo platinové.

4. Zkoušel se třikrát setkat s americkým prezidentem. To je také jedno z jeho největších přání. Stačilo by mu prý 30 vteřin na to, aby ho jen pozdravil.

5. Vyhrál celkem tři NBA tituly v týmu Lakers po boku Kobyho Bryanta.

6. Tvrdí, že nikdy nedostal žádný dárek, protože je zkrátka nepřijímá.

7. Shaq také rád vaří: „Nikdo nedokáže připravit lepší nudlovou polévku než já. A tím myslím opravdu nikdo. Je to moje specialita.“

 

 

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |