6 pozitivních účinků sexu na člověka


Všeobecně je známé, že lidé mají sex ze dvou důvodů, buď pro požitek, nebo pro reprodukci. Množství lidí, kteří se milují jen pro rozmnožování, se prudce snižuje. Většina lidí se staví k sexu jako k nejpříjemnějšímu léku na celou škálu problémů. 

Číslo 1

Je známo, že během milování se člověk dostává do dobré a šťastné nálady. Jako přídavek k čistě psychickému uspokojení vylučuje lidské tělo hormon endorfin, který je zodpovědný za povznešenou náladu a pozitivní vnímaní okolí. Vědci říkají, že takováto nálada pochází z aktivity určitých mozkových center, které mění hormonální složení celého těla. Kvalitní sex vám tedy velkou měrou přispěje k dobré náladě.

Číslo 2

Při orgasmu mozek vylučuje dávku oxytocinu, který podporuje produkci sedativních endorfinů, což je přirozená náhrada morfia. U žen sex způsobuje produkci estrogenu, který tiší předmenstruační bolesti. Tímto se dostáváme k tomu, že sex je i nejlepším lékem na bolest.

Číslo 3

Někteří mohou říct, že postel je nejlepší pomůckou pro cvičení, která kdy byla vymyšlena. Rychlost pulzu při sexu se zvyšuje ze 70 na 150 úderů za minutu, což se dá přirovnat k činnosti svalu u kulturistů. Jen jeden pohlavní styk spálí takové množství kalorií, jako se spálí během 15 minutové jízdy na kole. Nemluvě o tom, že první volba je o mnoho příjemnější než druhá. 30 minut sexu vám pomůže spálit asi 200 kalorií.

Číslo 4

Sex je velmi dobrým prostředkem na zlepšení imunitního systému. Bylo nespočetně krát dokázané, že lidé, kteří mají sex pravidelně, jsou odolnější vůči rozličným virům než lidé, kteří sexuálně abstinují. Sexuálně aktivní mají menší náchylnost onemocnět na rýmu anebo chřipku. Co se týká sexuálně přenosných chorob, odpověď je jasná, používejte kondomy.

Číslo 5

Může se vám to zdát nereálné, ale je faktem: pravidelný sex zvětšuje ženské prsa. Sexuální vzrušení zlepšuje prokrvení, které může zvětšit velikost prsou až o 25 procent. Žena si může dokonce zvýšit svoje IQ při každém orgasmu. Američtí vědci zjistili, že moment orgasmu dává do těla podnět k uskutečnění velkého množství chemických reakcí v lidském těle. Rychlost cirkulace krve dosahuje svoje maximum a bohatě okysličená krev se dostává velmi rychle k veškerým orgánům těla, včetně mozku. Škoda jen, že stejný efekt neplatí i na muže. Zvětšení penisu o 25 procent by jistě uvítal nejeden muž.

Víme, že "projev lásky" končí rozkoší a chutí na spánek. Zvyšující se množství oxytocinu způsobuje, že máme chuť na spánek, což můžeme považovat za určitý lék na nespavost.

Číslo 6

Sex trénuje téměř celou škálu svalů jako zadek, břicho, ruce. Pravidelný sex má blahodárný účinek na pohybový systém. Sex má za následek produkci kolagenu, který dodává pokožce hladkost a jemnost. Progesteron pomáhá bojovat proti akné. Vědci zjistili, že páry, které se milují aspoň 3 krát do týdne, vypadají o 3 roky mladší, než ty páry, které abstinují.
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |