5 mýtů o vztahu staršího muže a mladší ženy


Pokud jste někdy randili s výrazně mladší ženou, zřejmě jste museli čelit nechápavému pohledu vašeho okolí. Ve společnosti se zabydlelo pět mýtů o tomto věkově nevyrovnaném vztahu.

1. mýtus: „Je s ním jen kvůli penězům.“

Lidé se dávají dohromady z nejrůznějších důvodů. Peníze mohou být jedním z důležitých faktorů v každém vztahu, bylo by však nefér tvrdit, že každá mladší žena si najde staršího muže jen kvůli penězům. Když se nad tím zamyslíte, ženy ve dvaceti se tolik nestarají o finanční stránku. Nedělají si starosti, jestli budou mít dostatek úspor na stáří nebo jestli budete schopni zajistit jejich děti. Ženám kolem dvaceti je jedno, jestli si zajdou na večeři do pizzerie nebo si donesou jídlo domů. Jestliže jsou však ve třiceti stále svobodné, zřejmě se již budou zajímat o vaše bankovní konto a mezitím budou uvažovat, jestli svolí ke druhé schůzce.

2. mýtus: „Je s ní jen kvůli sexu!“

To není stejné jako ti dvacetiletí kluci, kteří čekají v barech do tří do rána, kteří určitě nehledají hluboký a láskyplný vztah. S věkem se sex posouvá na nižší příčky v žebříčku hodnot. Přátelství, umění si spolu popovídat se najednou dostávají výše.

3. mýtus: „To nebude dlouho trvat.“

Pamatujete si na Woodyho Allena a Soon-Yi? V roce 1992 vyvolal tento vztah velké rozrušení, když režisér (56) začal randit se svou adoptovanou dcerou (21). Následně se vzali a o dvacet let později jsou stále spolu. Podle statistik vztahy mezi staršími muži a mladšími ženami trvají nejdéle. Muži jsou s věkem trpělivější a také ochotnější se usadit.

4. mýtus: „Ti dva nemůžou mít nic společného.“

Pokud máte se svou mladší partnerkou na některá témata jiný názor, ještě to neznamená, že je to proto, že jste starší. Takové neshody se objevují ve všech vztazích a věk tady nehraje hlavní roli.

5. mýtus: „Je to nechutné.“

To samé jste už možná slyšeli i o vztahu dvou lidí stejného pohlaví, nebo u lidí s různou barvou kůže. Co člověk, to jiný názor.


Nenechte se ovlivnit názory jiných lidí, a dělejte jen to, co dělá šťastným vás. Vždy se najde pár závistivců, kteří vás budou pomlouvat, ať už děláte cokoliv.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: zajímavosti


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |