Kdo se stal nejlépe placeným hercem pro rok 2019?


Forbes sestavil žebříček deseti nejlépe placených herců světa pro rok 2019. Kdo si vydělal největší balík? A který loňský favorit se nakonec neprobojoval ani do první desítky?

První místo bez velkého překvapení

Není jím nikdo jiný, než Dwayne „The Rock“ Johnson. Ten si mezi 1. červnem 2018 a 1. červnem 2019 vydělal neuvěřitelných 89,4 milionu dolarů. S přehledem se tak umístil na první příčce.

Johnson si přišel na 23,5 milionu dolarů za dobrodružnou akční komedii Jumanji: Vítejte v džungli! K tomu pobírá 15 procent z celkového prodeje. Kromě toho bere 700 tisíc dolarů za každou epizodu americké komediální série Ballers společnosti HBO. A v neposlední řadě spolupracuje s módní značkou Under Armor (od roku 2016), díky které si také přijde na pár milionů dolarů ročně.

Zajímavé je, že si Johnson podle BBC vydělal méně než v loňském roce (tehdy mu na konto přibylo 119 milionů dolarů). Vloni obsadil první příčku George Clooney, a to díky tomu, že prodal svou tequilovou společnost za jednu miliardu dolarů (Clooney se letos přitom neprobojoval ani do první desítky).

 

Do první desítky pronikly hvězdy Avengers

Na druhém místě se umístil filmovým Thor Chris Hemsworth s výdělkem 76 miliónů dolarů. Robert Downey Jr. na třetí pozici pravděpodobně také nikoho nepřekvapí. Americký herec si vydělal 66 milionů dolarů (největší zásluhu na tom má snímek Avengers: Endgame, za který má navíc 8 procent z prodeje).

Díky Avengers se do první desítky probojovali i další filmoví hrdinové: Paul Rudd (41 miliónů dolarů), Chris Evans (43 miliónů dolarů), a také Bradley Cooper (57 miliónů dolarů). Za jeho astronomickými příjmy však stojí film Zrodila se hvězda, ve kterém se po jeho boku objevila Lady Gaga.

 

Ostatní na seznamu

Do první desítky se také probojovala bollywoodská hvězda Akshay Kumar, a to konkrétně na čtvrté místo se ziskem 65 milionů dolarů, následována Jackie Chanem na pátém místě s výdělkem 58 milionech dolarů. Adam Sandler a Will Smith se také vybojovali do první desítky a vydělali si 57 milionů dolarů, respektive 35 milionů dolarů.

zdroj foto: youtube.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |