Co jste nevěděli o filmu Bohemian Rhapsody, ale měli byste


Freddie Mercury snil o tom, že jednou o něm někdo natočí film. A ten den přišel. Do kin vtrhl snímek Bohemian Rhapsody, který si právem odnáší nadšené reakce. I navzdory ne příliš dobrým kritikám láme rekordy v tržbách a lidé nadšeně tleskají na konci promítání.

1. Produkce filmu byla v ohrožení

Režisér Bryan Singer byl propuštěn v prosinci roku 2017. Bylo to z řady důvodů. Chodil pozdě, zdržoval natáčení. Herci z něj byli velmi frustrovaní. Tom Hollander, který ztvárnil Jima Beache, téměř skončil. Režisér měl také roztržku s hlavním protagonistou, Malekem, dokonce po něm hodil část vybavení. Po tomto útoku byl Singer vyhozen.

2. Freddie opravdu miloval kočky

I když film může být o Freddiem, skutečnými hvězdami byly jeho kočky. V jeden moment vlastnil dokonce deset koček. Když cestoval, volával domů a žádal, aby mu je přepojili. „Když dorazil do hotelu, zavolal domů a vyžádal si k telefonu kočky,“ řekl Peter Freestone, osobní asistent Mercuryho.

3. Freddie Mercury téměř dostal zcela jinou podobu

Bohamian Rhapsody mělo hodně komplikovanou cestu k produkci. Původně se měl role Freddieho zhostit Sacha Baron Cohen. Ale v roce 2013 od tohoto projektu upustil, neboť bývalí členové Queen měli zcela jiné požadavky na vykreslení Mercuryho, že se raději této role vzdal. Podle Cohena se spíše snažili o vytvoření filmu o Queen, ne o Freddiem.

4. Rami Malek dostal roli kvůli své čelisti

Nebo to alespoň vyplývá z jeho teorie: „Naši producenti Graham King a Denis O´Sullivan si mě všimli v dramatu Mr. Robot,“ vysvětlil Malek v programu Jimmy Kimmer Live!. Malek upozorňuje na podobnost obličeje s Mercurym. „Myslím si, že máme hodně podobnou čelist.“

5. Malek spolupracoval s pohybovým koučem, aby správně napodobil Freddieho řeč těla

Malek ze začátku spolupracoval s choreografy, aby si pečlivě naplánoval veškerá vystoupení. Poté si však všiml, že Freddie dělal pravý opak: „Byl velmi spontánní v každém momentu. Vždy, když šel na pódium, nikdy jste nevěděli, co udělá. A já jsem taky nechtěl, aby kamera věděla, kde budu, nebo aby herci předpovídali mé pohyby,“ nechal se slyšet Malek.

zdroj foto: youtube.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |