Ukažte, jak umíte sáňkovat. Kde je nejdelší dráha?


Lyže a prkno už jsou nuda?! Nebo vám to na nich zas tak dobře nejde a stejně si chcete užít zimní radovánky? Proč nezkusit starou dobrou jízdu na sáňkách. Už dávno to není jen zábava po děti. V lyžařských střediscích  to vědí a nabídku přizpůsobují poptávce. Kde se dobře svezete? Čtěte dál.

Proč nejít rovnou za tím nejlepším? Nejdelší osvětlenou sáňkařskou dráhou v České republice je ta ve Špindlerově Mlýně. Začíná v nadmořské výšce 1150 metrů blízko Špindlerovy boudy u VZ Malý Šišák a během sjezdu zdoláte převýšení přibližně 350 m. Konec je na Dívčích Lávkách u Bílého Labe. Sáňky jsou určeny pro jednu dospělou osobu nebo pro dospěláka s dítětem do šesti let. Dostanete je přímo na startu – k dispozici je jich více jak tři stovky. Jen to není zadarmo. Jedna jízda dospělého vyjde na 240 korun, druhá jízda je už levnější - za 150 korun.

Pokud by se vám svezení ve Špindlerově Mlýně prodražilo, můžete se vydat na skoro stejně dlouhou dráhu na Černou horu u Janských Lázní. Vstupné se tam neplatí, ale zadarmo to také není. Na start se musíte dostat lanovkou (cesta pro dospělého je nahoru za 120 korun, junioři to mají za 100 a děti od 3 do 10 let za 80 korun). Saně vám tu půjčí za 230 korun na den, můžete si však přivézt svoje.

Úplně zdarma můžete jezdit na dráze v krušnohorských Klínech, kde se na bezpečné šestisetmetrové dráze nemusíte bát vozit ani malé děti. Musíte však mít vlastní saně. S nimi vás naopak nepustí na stále populárnější dráhu v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem, protože tam jsou podmínkou speciální saně s brzdou.

Jestli má v Česku nejdelší dráha skoro 4 kilometry, jaké by to asi bylo svézt se na té v Kitzbühelských Alpách. Lyžařský areál Wildkogel se pyšní nejdelší osvětlenou sáňkařskou dráhou na světě, která měří 14 km s převýšením 1300 metrů. Sáňkařská dráha je až na strmější poslední úsek spíš mírná s hodně zatáčkami.

Takhle to vypadá, když se rozhodnete sjet Černou horu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |