Snowkiting - nová dimenze lyžování a snowboardingu


Už vás nebaví stání u lyžařských vleků? Nemůžete vystát přeplněné sjezdovky? Zkuste snowkiting! My jsme ho vyzkoušeli se všemi krásami: svobodou, adrenalinem, rychlostí i výškou. 

Takový je snowkiting - nový zimní sport. I v Česku má stále více příznivců a to nejen mezi muži, ale také mezi ženami. A díky příhodným podmínkám, které u nás vládnou, je jedním z nejperspektivnějších sportů.

Snowkiting je sport, při kterém vás na snowboardu nebo lyžích táhne tažný kite. Ten ovládáte pomocí šňůr a ráhna. Díky tomu, že je kite schopen vyvinout silný tah, můžete při jízdě snadno dosáhnout vysoké rychlosti i skoků. Stačí se jen naučit kite ovládat, což není těžké. Běžný smrtelník to ve snowkiting kurzu zvládne za pár hodin.

Pokud máte snowboard nebo lyže, máte už polovinu potřebné výbavy. Zbývá jen kite, trapéz a přilba. Snowkite výbava se dá pořídit za ceny podobné běžnému lyžařskému vybavení. Naopak ušetříte výdaje za vleky a lanovky. Stačí si vyhlédnout zamrzlé jezero, zasněženou pláň nebo v horách mírný svah a můžete si pořádně zajezdi a někdy i zalítat. Zima se blíží! Více se o snowkitingu můžete dovědět např. na www.kite-kurzy.cz nebo www.kiteboarding.cz.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |