TOP 4 mužská povolání, díky kterým hrozí krach vztahu


V lidské společnosti existují povolání, která jsou vnímána jako prestižní, a jejich vykonavatelé mají vysoký sociální status. Do této skupiny můžeme zařadit například právníky, byznysmeny, někteří by se nebáli z recese zařadit i superhrdiny. Pokud ale hledáte trvalý a šťastný vztah, následujícím profesím byste se měli vyhnout.

Podle výsledků vědců z Radford Univerzity ve Virginii bylo vyhodnoceny čtyři povolání, která vzhledem ke své povaze a náplni nejsou ideální pro harmonické soužití ve dvou a vedou k většinou k rozpadu vztahu nebo manželství. Která to jsou?

1. Striptér a barman

Na prvních dvou místech se z hlediska rozvodovosti umístili striptéři (43%) a barmani (38%). Dlouhé a časté noční šichty nedělají dobrotu v žádném vztahu. Pokud si navíc na vypracované partie vaší drahé polovičky může sáhnout někdo jiný, je pochopitelné, že to v intimním svazku může mnohdy zaskřípat.

2. Doktoři a zdravotnická povolání obecně

Nejspíš i ze stejného důvodu – noční směny – se rozvádí 29% manželství. Tyto profese vyžadují velkou odolnost vůči stresu a samozřejmě dostupnost 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

3. Pokrývači

Pokrývači zaujímají další příčku se ziskem 27%. Výsledek tohoto řemeslnického povolání může být pro někoho překvapivým, ale na druhou stranu je to práce, při které člověk pracuje pravidelně dlouhé hodiny a mnohdy za zakázkami jezdí i mimo domov, mimo rodinu… nebo třeba i mimo stát. Pak už je žárlivost na spadnutí.

4. Námořníci

Vysoké umístění námořníků (26%) zase tak překvapivé není. Dlouhá období na moři mimo domov a milovanou ženu nemohou dělat dobrotu. Odloučení a celkově tento kočovný způsob života může na obou stranách vyvolat žárlivost nebo hůře – zálety s novým partnerem, který je jednoduše doma.

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |