Recept na spokojený vztah? Řiďte se těmito radami


Pocit zamilovanosti a láska v nás vzbuzují stejné pocity jako požití kokainu či výhra v loterii. Zeptali jsme se skutečného experta na lásku Arthura Arona, jenž je nejen profesorem na univerzitě Stony Brook, ale také autorem řady knih na toto téma. Jak zlepšit vztah? Co nás činí atraktivními vůči opačnému pohlaví? Jak prožít nezapomenutelnou schůzku? 

1) Buďte přátelé

Studie ukazují, že přátelství mezi páry je jedním z klíčových parametrů. Toužíte, aby vaše manželství trvalo třicet či více let? Jen být ženatý/vdaná nestačí, s partnerem musíte být především dobrými kamarády.

2) Mějte stejný styl co se týče hádek

Věřte tomu, nebo ne, další výzkumy ukázaly, že je dobré mít podobný „hádkový styl“. Co tím máme na mysli? Niven David uvádí: „Lidé používají řadu různých strategií k řešení problémů ve vztazích. Když však oba partneři využívají stejnou strategii, znamená to až o 12 procent méně konfliktů oproti ostatním párům.

3) Prožijte spolu něco vzrušujícího

Nadšení či vzrušení v nás vzbuzují stejné pocity jako zamilovanost. I když se tyto věci na první pohled mohou zdát zcela protichůdné, vyvolávají v nás stejné dojmy. Až budete přemýšlet o příští schůzce, naplánujte něco neotřelého. Návštěva koncertu či zábavního parku může být skvělá volba. Vyzkoušejte to.

 

 

4) V těžkých chvílích si vzpomeňte na ty dobré

Pokud nějaký vztah prochází složitým obdobím, neznamená to, že jej posílí (což je jedno ze známých klišé), smíše jej zničí. V dlouhodobých vztazích se dříve či později objeví první problémy. Může se jednat o těžkou nemoc, ztráta někoho blízkého či zaměstnání. V takových chvílích je snadné se uzavřít do sebe a myslet si, že daná situace se nikdy nezlepší. Vědci radí, že je třeba vzpomenout si na všechny krásné momenty ve vztahu.

5) Přijměte svého partnera takového, jaký je

Další výzkumy ukázaly, že zabijákem vztahu je snaha o „předělání“ partnera. Přijměte jej se všemi jeho chybami, nesnažte se jej měnit. Až 69 procent párů neustále řeší ty samé problémy. Vzájemné neshody jsou však zakořeněny daleko hlouběji. Vyplývají z různého životního stylu či osobnosti, které jen tak nemůžete změnit.

6) Začněte u sebe

Jestliže máte vy nějaký osobní problém, ať už se jedná o deprese, zlost či nejistotu, začněte u sebe, čímž jenom prospějete vztahu. „Máte deprese? Cítíte se nejistí? Měli jste složité dětství? Udělejte s tím něco. To by mělo být prioritou“, říká Aron.

7) Bavte se

Ze vztahů se vytratila zábava, protože jsme se o ni přestali pokoušet! Možná na začátku jste se alespoň o to snažili, zažívali spolu nová dobrodružství. Po pár měsících ve vztahu je vrcholem vzrušení sezení před televizí a pojídání pizzy. Změňte to.

 

 

8) Slavte partnerův úspěch

Staňte se jeho největším fanouškem. To, jak páry slaví úspěchy, je daleko důležitější, než jak se vypořádávají s problémy ve vztahu. Opravdu. Neprojevujete žádné nadšení nad partnerovými úspěchy? Gratulujeme. Neboť právě pohřbíváte váš vztah.

9) Projevte vděčnost, že můžete být se svým partnerem

Vděčnost nejen že posiluje vztah, ale je také jednou z klíčových položek ke šťastnému životu. Buďte vděční za to, co máte a přestaňte se litovat a vzdychat nad tím, co vám naopak chybí.

 

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |