Rande s 15-ti holkama najednou? Žádný problém!


Napadlo vás někdy dát si rande s 15 holkama najednou? Tak se držte, takováhle hromadná rande se vážně konají. Nejsou to ale žádné divoké soukromé mejdany. Pořádají je zcela ve vší počestnosti speciální seznamky pro ty, kdo mají málo příležitostí se seznámit s novými lidmi.

Říká se tomu anglicky speed dating, tedy rychlorandění, a svůj počátek má ve Spojených státech. První se konalo v roce 1998 v Beverly Hills a pořádal ho jeden rabín pro nezadané židovské muže a ženy, aby měli možnost najít životní partnery stejného vyznání. Krátce nato nastal úplný boom rychlorandění, k jeho popularitě nejvíc pomohlo, když se objevilo jako téma v jednom z dílů seriálu Sex ve městě. Hromadné rande už si můžete vyzkoušet i u nás.

Jak tohle rande vlastně vypadá?

Obvykle se sejde asi 15 mužů a 15 žen určené věkové skupiny v nějaké příjemné kavárně. To samo o sobě je celkem zajímavý úkaz - kdy jindy se vám povede potkat za jeden večer tolik holek, které jsou svobodné a chtějí se seznamovat?  

A pak to přijde - všichni se všemi postupně absolvují krátký rozhovor. Jeho délka je obvykle od 3 do 8 minut. Podle některých studií se totiž základní vzájemné sympatie či nesympatie vytvoří hned v prvních okamžicích setkání. V roce 2005 na Univerzitě v Pennsylvánii měli zpovídat účastníky různých rychlorande a zjistili, že většina z nich měla jasno, zda se jim protějšek líbí či ne, během prvních tří sekund rozhovoru.

Výhody a nevýhody

Omezený čas rozhovoru má svoje pro i proti. Kladem je každopádně to, že pokud vám někdo z účastníků prostě nepadne do oka, nemusíte zoufale hledat způsoby, jak schůzku ukončit nebo se ze zdvořilosti trápit celý večer - jak se může snadno stát u schůzek naslepo přes inzerát, nebo i po nějaké době chatování.

Za tři minuty ale vážně o člověku nic pořádného nezjistíte, říkají zase kritici rychlorandění. A mají pravdu. Cílem rychlorande ale není vytipovat partnera a odejít rovnou k oltáři. Jde o to poznat nové lidi a rozmyslet se, s kým by stálo za to si dát soukromé rande a začít s tím opravdovým poznáváním. "Účastníci se často mylně domnívají, že pokud se nezamilují okamžitě, nemá další rozvíjení vztahu cenu. Láska na první pohled není v životě tak běžná jako ve filmu. Cílem krátké konverzace je spíše odhalit, kdo člověku není sympatický. Pokud je rozhovor alespoň trochu příjemný a daná osoba není totálně neatraktivní, doporučujeme účastníkům zkusit se sejít znovu. Třeba přinesou rozhodující moment právě ty další tři minuty," říká organizátorka jednoho rychlorande Lenka Černá.

Také proto některé seznamovací večery nekončí jen kolem rozhovorů, ale přidávají ještě další společenský program - ať už jen společné posezení s volnou zábavou, nebo třeba program s hudbou a tancem. "Společný program je skvělá myšlenka. Přispěl k tomu, že jsem se necítila jako na konkurzu a taky jsem měla možnost se víc pobavit a poznat se všemi účastníky," říkala po jednom ze setkání IT specialistka Gábina.

Předávání vzájemných kontaktů také obstará pořadatel. Účastníci v průběhu akce zaznamenají, kdo je zajímal, a pokud se to oboustranně potká, dostanou oba druhý den jména a kontaktní údaje. Odpadne tím trapná situace, kdy on zájem má, ale jí se zdá nemožnej, nebo kdy ona by šla ráda na kafe a on se radši zapírá.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: rande


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |