Oddělené ložnice mohou přinést klid i lepší sex


Oddělené ložnice mohou přinést klid i lepší sex

Zdroj: pixabay.com

Spíte s partnerkou nebo manželkou v jedné posteli, moc vám to nevyhovuje, ale bojíte se jí to říct? Nyní se můžete opřít o vědeckou studii. Podle té oddělené ložnice přinášejí méně hádek, kvalitnější spánek, více energie a jako bonus lepší sex. Britská studie přiznává spaní v oddělených ložnicích plusové body. A prý se nemusíte bát toho, že zmizí intimita.

Za výzkumem stojí výrobce postelí Bensons For Beds. Je si vědom toho, že dnešní společnost preferuje společné lože. Bohužel tato tradice vůbec nereflektuje to, že může mít každý jiné spací návyky, někdo opravdu hodně chrápe, jiný si chce před spaním číst, někdo zas koukat na televizi. Vypadá to jako hlouposti, ale často jsou právě tyto věci zdrojem neshod, hádek a rozbrojů. Přeci není nad to, dobře se vyspat. A když vedle vás někdo chrápe jako medvěd, moc to nejde. A vůbec to nemusí být chlap, někdy to dost dobře zvládá i něžné pohlaví. Navíc někteří své chrápání popírají a to je zdrojem dalších hádek. Ve studii tento nešvar dotazovaní vůbec nezlehčují, právě naopak. Třiadvacet procent z dotazovaných se doznalo k tomu, že svého partnera nebo partnerku kvůli chrápání v noci uhodilo, pětadvacet procent si ho nahrálo, aby mělo akustický důkaz svého utrpení.

Osmnáct procent svůj stav shrnulo tak, že jsou kvůli chrápání v koncích. Osm procent vypovědělo, že jim přijde partner či partnerka kvůli chrápání méně atraktivní. A pět procent kvůli tomu dokonce zvažuje rozchod.

Pokud už začne být chrápání takovým problémem, měli by partneři přistoupit k odděleným ložnicím. Nekoukejte na společenské normy a zkrátka si postele dejte od sebe. Budete více odpočatí a ubyde hádek.

Bojíte se, že přijdete o blízkost toho druhého a odcizíte se? Je pravda, že 24 procent respondentů, kteří spí odděleně, uvedlo, že mají méně intimity. Ale mnohem více lidí - 34 procent řeklo, že oddělené ložnice jim přinesly mnohem častější a kvalitnější sex.

Šestnáct procent navíc uvedlo, že se jim sexuální život tak zlepšil, že sexují všude jinde, jen ne v ložnici a je to super. Osmatřiceti procentům podle jejich mínění separované noci dokonce zlepšily vztah obecně, shrnuje server Bustle.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |