Kdo jsou nejbohatší sportovci a kolik si vydělávají


To, že si profesionální sportovci vydělávají ohromné sumy peněz, je každému jasné. Víte však, který z nich má největší příjmy a o jaké částky se jedná?

Nejbohatším ze všech sportovců za rok 2013 se stal Floyd Mayweather. Tento muž je boxerem, který si v loňském roce přišel na jmění ve výši 105 miliónů dolarů, čímž o poměrně vysokou částku předčil v tomto žebříčku veškerou svou konkurenci. Dopomohly mu k tomu dva boxerské zápasy, kterých se v loňském roce účastnil.

Mayweather sesadil Woodse

Druhým nejlépe placeným sportovcem se poté stal Cristiano Ronaldo, který za sebou nechal basketbalistu LeBrona Jamese. Ten skončil na bronzové pozici.

Ještě se vraťme k vítězi tohoto hodnocení, které každoročně sestavuje časopis Forbes. Floyd Mayweather je prvním sportovcem, který za posledních třináct let přeskočil v žebříčku nejvíce vydělávajících sportovců slavného golfistu Tigera Woodse, jenže se tentokrát propadl až na šesté místo. Americkému boxerovi se přitom tento úspěch podařil již jednou a to před dvěma lety.

Nikdo z hokejistů se mezi nejlépe placené sportovce nedostal

V tomto žebříčku se ovšem nenacházejí pouze fotbalisté, basketbalisté, golfisté či boxer. Na sedmé a deváté místo byli zařazeni tenisté Roger Federer a Rafael Nadal. Elitní desítku poté uzavírá hráč amerického fotbalu Matt Ryan, který i tak může být spokojen. Jeho roční příjem 43,8 miliónů dolarů je více než dostačující.

Abychom doplnili všechna jména, tak na pátém místě se umístil Kobe Bryant (basketbal) a osmý skončil Phil Mickelson (golf). Jestliže byste hledali mezi nejlépe placenými sportovci i Čechy, tak vaše snaha bude marná. Tedy alespoň v případě, že budete koukat do první stovky. Do žebříčku se nedostal ani nikdo z hokejistů.

Co rozhoduje o pořadí?

O pořadí v tomto žebříčku rozhodují nejen samotné platy, ale také různé sponzorské dary, price money, startovné či bonusy. Započítávány jsou ovšem i jiné zisky, jako reklama a podobně. Žebříček je sestavován z těch částek, které jsou získány v rozmezí června jednoho roku a stejného měsíce roku následujícího.

Seznam nejlépe placených sportovců (jejich národnost/sport)

- Floyd Mayweather (USA/box) 105

- Cristiano Ronaldo (Portug./fotbal) 80

- LeBron James (USA/basketbal) 72,3

- Lionel Messi (Arg./fotbal) 64,7

- Kobe Bryant (USA/basketbal) 61,5

- Tiger Woods (USA/golf) 61,2

- Roger Federer (Švýc./tenis) 56,2

- Phil Mickelson (USA/golf) 53,2

- Rafael Nadal (Šp./tenis) 44,5

- Matt Ryan (USA/americký fotbal) 43,8

(pozn.: částky jsou uváděny v miliónech dolarů)

Zdroj foto: facebook/floyd mayweather

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: celebrity

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |