6 řešení na partnerské problémy, kterým budete čelit


V každém vztahu se dříve či později objeví nějaké neshody. Jak je řešit? Na ty nejčastější problémy se rozhodla odpovědět vztahová koučka Donna Lancaster.

1) Ztráta nezávislosti

Jste čerstvě zamilování? Určitě se snažíte svůj veškerý volný čas trávit s drahou polovičkou a kamarádi se přesouvají na druhou kolej. Oba partneři by však měli umět najít jistý balanc mezi časem stráveným spolu a časem věnovaným koníčkům a přátelům.

2) Workoholismus

Tzv. závislost na práci je jakýmsi skrytým rozvodem. Kvůli ní opouštíte vztah, i když v něm stále přetrváváte. Workoholici se často prací snaží zapomenout na to, co ve vztahu nefunguje. Proto byste se měli zamyslet nad tím, co vás vede k tomu, abyste trávili stále více času prací.

3) Když se láska vytrácí

Až opadne prvnotní zamilovanost, oba partneři by měli umět pracovat na vztahu společně. Měli by spolu řešit veškeré problémy, najít si čas jeden pro druhého a chovat se k sobě jako na začátku vztahu. I když nejste právě zamilovaní jako dva puberťáci a žijete spolu již pár let, to ještě neznamená, že by se z vašeho vztahu měla vytratit láska. Lidé se jen stávají pohodlní a většinou si neváží dostatečně svého partnera. Zkuste jej pochválit i za banální věci (vynesení odpadků, vyzvednutí dětí ze školy, atd.), a uvidíte ten rozdíl v jeho chování vůči vám.

4) Podvádění

Tohle je jeden z hlavních důvodů, proč se většina párů rozchází. Když k němu již dojde, oba partneři by neměli danou věc „zamést pod koberec“, ale promluvit si o ni. Pokusit se najít řešení, popřípadě vyhledat odbornou pomoc (vztahový poradce). Otázku, kterou byste si však měli položit, je, zdali toužíte zachránit daný vztah a na partnerovi vám skutečně záleží. Sepište si všechny klady, které oceňujete na tom druhém a poté se rozhodněte, jestli má smysl pokračovat, či ne.

5) Žárlivost

Žárlivost je známkou nízké sebedůvěry. Pokud vám na partnerovi záleží a milujete ho, trochu žárlivosti je na místě. Co už však nelze tolerovat je sledování, prohledávání mobilu, čtení emailů, atd. Žárlivostí ničíte jen sami sebe a také váš vztah.

6) Pokles sexuální aktivity

U mnoha lidí je tento jev zcela normální, především pokud jste se stálým partnerem již delší dobu, nemáte potřebu se na něj vysloveně vrhat každou chvíli. Pokud však jednomu partnerovi sex schází, měli byste si spolu promluvit a najít jistý kompromis, který bude vyhovovat oběma.

Zdroj foto: foter.com/Matt Romack

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |