Vybavení na golf (2.)


Druhý článek na téma vybavení na golf, se zaměřuje hlavně na golfové míčky a vhodné oblečení pro hráče golfu. Každý detail může vaši hru zlepšit, a proto není dobré ignorovat tuto část vybavení golfisty.
Golfové míče

Při výběru míčků, zvlášť pokud jste začátečník, je nejlepší experimentovat s několika různými typy a značkami míčků, než najdete ten, který vyhovuje přesně vašemu typu hry. Až takový model najdete, snažte se ho držet, protože když budete hrát s jedním typem míčků určitou dobu, zlepší se váš cit a budete také dobře vědět, jak míček reaguje na jednotlivé situace. Což je obojí velmi důležité zvlášť na krátkých vzdálenostech kolem grýnu, kde nejen technické provedení, ale i odhad vzdálenosti je rozhodující. Nejnovější výzkumy ukazují, že i úplní začátečníci s velmi nekonzistentní technikou dokáží cítit rozdíl mezi jednotlivými míčky. A pokud se vám líbí co při zasažení daného míčku cítíte, zvyšuje se vaše sebevědomí.

Vhodné oblečení

Většina golfových klubů má "předepsané oblečení", a to většinou jen zakazuje modré džíny a trička bez límečků. Na klobouk nebo sluneční kšilt.

Loga

Všeho s mírou, jak se říká. Je hezké mít stejné oblečení jako Tiger Woods, ale to z vás lepšího golfistu neudělá, a tak pokud veřejných hřištích je obvyklé, že hráči můžou nastoupit ke hře téměř v čemkoli. Nicméně je několik věcí, které byste si měli koupit. Vhodné oblečení do deště jsou pro kvalitu vaší hry stejně důležité jako správná sada holí. Pro deštivé nebo příliš slunečné počasí je vhodná i pokrývka hlavy, nejčastější je kšiltovka, eventuálně máte přes cela záda nápis Nike, spíše budete terčem vtípků než uznání. Golfu jako anglickému sportu sluší decentnost, tak na to při výběru vhodného oděvu myslete.

Golfové boty

Golfové boty mají podrážku opatřenou speciálními trakčními výběžky, kterým se říká spiky (čti: spajky). Historicky se jednalo o kovové hřeby, které v posledním desetiletí ve většině klubů byly nahrazeny plastovými nebo kovovými spajky, které jsou šetrnější k povrchu grýnu. Zdá se to jako samozřejmost, ale pro kvalitu vaší hry a pro vaše pohodlí je důležité, aby vám vybraná obuv dobře sedla. Není nic horšího, než když se dostanete na vzdálenější místo hřiště a zjistíte, že vám vaše boty způsobují puchýře.

Oblečení do deště

Oblečení do deště se v posledních letech zlepšilo s příchodem nových velmi lehkých materiálů, které dokáží nepropouštět vlhkost z venku, ale zároveň umožňují uvolňovat pot a tělesnou teplotu. Důležitým kritériem pro oblečení do deště je jeho hlučnost. Všimněte si, že speciální golfové oblečení je při pohybu mnohem tišší než standardní šusťák. Při nákupu se řiďte "selským rozumem", nicméně je důležité uvést, že kvalitní oblečení do deště může být nákladnější položkou vaší golfové výbavy.

 


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |