Víte, že Hummer H2 patří mezi nejnenáviděnější auto na světě?


Říkáte si, co je to za blbost? Kdepak! Hummer H2 leží tolika lidem v žaludku, že dokonce vznikl celosvětový fenomén v ukazování prostředníčku pokaždé, když ho někdo uvidí na silnici. Čím si zasloužilo toto dříve armádní vozidlo takovou "oblibu"?

Spotřeba

Přesně, jak když vypouštíte vanu, to vypadá v nádrži Hummeru H2. Vůbec není potřeba řešit nějakou klidnou jízdu. Tenhle bourák má moc rád benzín a dává to patřičně znát. Klidně si spolyká až 30 litrů na 100 km. A pokud pojedete naložení a třeba i něco potáhnete, klidně se může spotřeba zdvojnásobit. K čemu takové auto je?

Interiér

Na fotkách bombička, ve skutečnosti utrpení. Jako řidič si užíváte stísněného prostoru, kdy vás na víc od spolujezdce odděluje masivní panel, jak motor ve starým eRTéčku. Problém je kam složit nohy, kdy kolenem narážíte to tvrdé výplně. Cestování musí být fakt super.

Hmotnost

Hummer H2 není žádný suchar, ale pořádný váhový řízek. Vytáhnout na tachometru 100 km/h vám trvá něco kolem 10 sekund. A nic není nápomocný ani výkon 400 koní. Až 3,5 tuny bude znát nejen na jízdních vlastnostech vozu nebo akceleraci, ale rovněž na dříve zmíněné spotřebě.

Auto k ničemu

Možná je to až moc troufalé označení, ale uznejte sami - Hummer H2 má krátký rozvor, nevyhovující převodovku a zadní tlumiče, díky čemuž je "neschopný" sám pro sebe, natož aby něco utáhl a dalo se s ním vyblbnout i v terénu. Vtipné je to, že vzhledem ke své váze za něj můžete zapřáhnout necelé tři tuny. Daleko víc uvezou americké pick-upy.

Chodci nemají šanci

Hummer je braný jako truck a proto nemusí podstupovat nárazové testy a přísné bezpečnostní kontroly. Pokud ano, minimálně v oblasti ochrany chodců by doslova vyhořel. Stačí se na něj podívat a hned je vám to jasné. Pokud doytčnému masivním předkem nerozdrtí vnitřnosti, minimálně ho přejede a zachytí zadními koly. Ani v jednom případě není šance na přežití.

Zvednutý prostředníček

Hummer se díky svým negativním vlastnostem - spotřeba, neohrabané auto, škodlivé životnímu prostředí, těžké a nepraktické - stal terčem uskupení, které dává Hummerům jasné NE zvednutým prostředníčkem. Možná i díky této akci se Hummer jednou provždy pohřbil a nevypadá na to na nějaké zmrtvýchvstání.

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |