Hi-Tech garážová vrata – co nabízí?


Když dnes pořizujete nová garážová vrata, těžko koupíte nějaký šunt. Výrobci se předhánějí a nemohou si dovolit vyrábět nekvalitní výrobky. Navíc garážová vrata jsou dost důležitá, musí být perfektně funkční a zároveň i dobře vypadat. Když k tomu přičteme důraz na bezpečnost vrat a snadné ovládání, získáme ideální moderní garážová vrata.

Základem je zvolit typ garážových vrat. Nejoblíbenější a nejčastější jsou sekční vrata, která zajíždějí pod strop. Dále pak můžete mít garážová vrata rolovací, posuvná, křídlová nebo výklopná. Každý typ se hodí do jiné garáže podle prostoru před garáží, velikosti garáže i vašich potřeb. Ať už zvolíte jakákoliv vrata, nejspíše se zaměříte na jejich ovládání, design a bezpečnost.
 

Dálkové ovládání

Každá garážová vrata lze ovládat mechanicky, ale mnohem praktičtější je dálkové ovládání. Můžete mít dálkový ovladač, ale garážová vrata dnes můžete jednoduše otevírat a zavírat i přes chytrý telefon. Ovládat vrata lze i čipem, spínačem (tlačítko nebo klíč) nebo kódovou klávesnicí. Základem však je, abyste nemuseli kvůli otevírání a zavírání vrat vystupovat z auta.


Průchozí dveře a okénka

Skvělým doplňkem do garážových vrat mohou být také průchozí dveře a různá okénka. Okénka kvůli přístupu přirozeného světla do garáže i kvůli designu vrat, dvířka jsou pak čistě praktická. Nemusíte vždy otevírat vrata, stačí jen otevřít dvířka, někomu dokonce taková dvířka slouží i jako hlavní vchod do domu.
 

Originální design - různé typy panelů, dekor dřeva

Hlavně u nejběžnějších sekčních vrat můžete zvolit nejrůznější barevné provedení od bílé barvy až po různé dřevěné dekory. Budete nejspíše volit i typy panelů, které se na designu garážových vrat podepisují asi nejvíce. Tady záleží na tom, co se vám líbí.
 

Bezpečnost

Výrobci pamatují samozřejmě i na bezpečnost vrat. Nejen jako ochranu proti zlodějům, ale i z toho hlediska, aby vrata nemohla zranit vás jako uživatele. Pádová brzda se například aktivuje při překročení nastaveného počtu otáček, standardem je také pojistka přetržení pružin. Ke vratům může být jako doplněk kontaktní lišta a infrazávora, díky nimž se vrata v případě nějaké překážky okamžitě zastaví a vyjedou nahoru.

Vybírejte tak garážová vrata nejen podle typu a ceny, ale také podle doplňků, designu a funkcí navíc.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |