Tesla představila svůj novým Cybertruck


Elon Musk představil světu svůj futuristický model. Zapomeňte však na oblé linie, jak jste na ně byli u Tesly zvyklí. Podívejte se na nový Tesla Cybertruck.

Dlouho diskutovaný model konečně spatřil světlo světa. Na konci listopadu 2019 odhalil Elon Musk v Los Angeles svůj nejnovější plně elektrický vůz. Jeho vzhled je jakýmsi křížencem mezi klasickým koncepčním vozem a něčím ze sci-fi filmu Ostré komando Riddleyho Scotta. Na silnici se zkrátka zcela vymyká čemukoliv, co jste kdy viděli. A tak by to podle Muska mělo být.

 

Testování se až tak nepovedlo

Cybertruck vděčí za svůj podivný vzhled svému unikátnímu exoskeletu, vnějšímu plášti z ultra tvrzené nerezové oceli, o kterém Tesla říká, že je „téměř neproniknutelný“. Toto tvrzení bylo během oficiálního představení otestováno hlavním designérem Tesly, Franzem vol Holzhausesnem, který udeřil do dveří na straně řidiče kladivem. Poté, co ukázali, co kladivo udělá u běžného vozu, Cybertruck se setva pohnul. Cybertruck by měl odolat kulkám ráže 9 mm.

Dalším testem bylo vržení kovové koule do okna. Tady vůz v testu až tak neobstál, neboť došlo k jeho rozbití. Abychom však byli spravedliví, jak Musk tvrdohlavě zdůraznil, koule nepronikla celým oknem. Takový výsledek však očividně nebyl v plánu, neboť Elon působil poněkud rozpačitě.

K dispozici budou tři verze

Cybertruck sám o sobě je docela zajímavý pick-up. Až bude v roce 2021 uveden do provozu, bude k dispozici ve třech různých provedeních: základní verze s pohonem zadních kol za 39 900 dolarů, která dosáhne dojezdu 400 km; možnost s pohonem všech kol za 49 000 dolarů a s dojezdem 480 km; a nejsilnější verze za 69 900 dolarů s dojezdem neuvěřitelných 800 km a se zrychlením z nuly na stovku za 3 vteřiny.

 

A proč přišla Tesla právě s pick-upem? Musk se nechal slyšet, že tři nejprodávanější vozidla v Americe jsou právě pick-upy. „K vyřešení udržitelné energie musíme umět nabídnout pick-up našim zákazníkům.“

zdroj foto: youtube.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |