Tohle jste o hokeji nevěděli


Kdo neskáče, není Čech. A kdo v posledních dnech nesleduje hokej, stejně tak. Následující rekordy a fakta o oblíbené týmové hře jste pravděpodobně ale ani vy nevěděli. Zkraťte si čas během přestávky a přečtěte si pár zajímavostí.

Nejvíce bodů v jednom utkání… má na svém kontě Darryl Sittler. V zápase Toronta proti Bostonu v roce 1976 se mu podařilo vstřelit pět gólů a přispět pěti asistencemi. Celkem tedy nahrál deset bodů.

Největší počet rekordů… se ale za svou kariéru podařilo proměnit Wayneovi Gretzkymu. Kdybychom dokonce přehlédli všechny jeho góly, stále by vedl statistiku v počtu utržených bodů.

Nejrozmanitější góly během jednoho zápase… zaznamenal v utkání z roku 1988 další hokejový velikán, Mario Lemieux. Skóroval pětkrát, a to za stavu kompletního družstva, oslabeného družstva, družstva v přesile, na trestné střílení a nakonec do prázdné brány.

Nejtrestanější hráč… je Kanaďan Dave "Tiger" Williams. Na trestné lavičce si odseděl celkem 3 966 minut, tedy skoro tři celé dny. Trenéři ho museli milovat.

Nejtvrdší trest v NHL… poté dostal za útok na rozhodčího Bostoňan Billy Coutu. Trest zněl: Zákaz hraní hokeje doživotí.

První (a poslední) ženou v NHL… se v roce 1992 stala kanadská brankářka Manon Rhéaume. Stalo se tak v rámci exhibičního zápasu.

Cena Stanley Cupu… je v přepočtu na naši měnu méně než tisíc korun. Docela zklamání.

Dva brankáře na ledě… mohly mít týmy v NHL až do sezóny 1931-32. Přesto není známo, že by někdo tuto podivnou nedomyšlenost pravidel využil.

A bonus nakonec: Medvědi umí hrát hokej! Že pochází z Ruska snad ani doplňovat nemusíme…

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Bears playing hockey on ice

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |