Rozbilo se vám staré auto? Kašlete na autorizovaný servis a zkuste sociální sítě


Rozbilo se vám staré auto? Kašlete na autorizovaný servis a zkuste sociální sítě

Zdroj: pixabay.com

Zná to asi každý, kdo není milionář a chce jezdit autem. Pokud vlastníte starší vůz a něco se s ním stane, je zážitek dorazit do autorizovaného servisu. Jednak se na vás tváří jako na blázna...To se v tom jako máme hrabat a opravovat to? V takhle starém modelu? No budiž, ale pořádně si za to zaplatíte... Pokud máte přibližovadlo starší dvanácti let, moc bychom tento typ servisů nedoporučovali. Co však s rozbitým vozem?

Auto jako takové peníze spíše vysává. Jednak jsou to samozřejmě pohonné hmoty, povinné ručení, technické kontroly, dálniční známky, zimní letní pneumatiky a pak samozřejmě opravy, kterým se u starých kusů nevyhnete. Ale zase máme pohodlí, můžeme se celkem bez problémů s celou rodinou a hromadou věcí dostat z bodu A do bodu B.

Pokud má někdo v garáži více než desetiletý model, nechce se mu do něj vrážet příliš peněz. Nejprve zvažte svou situaci, jestli se vám nevyplatí investavovat do auta mladšího. Pokud ne a zároveň se telefonátu do servisu děsíte, zkuste ještě několik možností. Dnes frčí sociální sítě. Tam najdete nejvíce informací. Weby, které se motorismu věnují, respektive jejich diskuzní fóra, pomalu umírají. Zkuste si na facebooku najít skupinu majitelů vaší značky, nechte se do ní přihlásit a vzneste dotaz. Věřte, že se určitě najde někdo, kdo měl podobný problém a třeba poradí, jak ho vyřešit. Nebo tam seženete kontakt na opraváře, který bude příjemnější a cenově sympatičtější než v autorizovaném servisu.

Majitelé starších aut už také koukají na cenu, kterou musejí za náhradní díly vynaložit. Tady se jeví jako nejlepší řešení vrakoviště. Je jich po Česku více než dost a najít se tam dá leccos. Existují právě i facebookové skupiny, kde si lidé nabízejí náhrádní díly.

Úplně nejlepší varianta je, když máte svého známého, který autům trochu rozumí a dokáže zjistit, co s ním je. Pak už se můžete vypravit do servisu a nepůsobíte tam jako úplný jeliman. Pokud nikoho neznáte, rozhoďte sítě po známých a nebo třeba i po sociálních sítích.

Zkrátka, když se vám rozbije auto a nevíte si rady, nepanikařte a začněte rozhazovat sítě a vyptávat se. Možná vás překvapí, že je ve vašem okolí mraky lidí, co řešili stejný problém a budou vám umět poradit.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |