Sepište si předmanželskou smlouvu. Ať nedopadnete, jako někteří slavní


A. Jolie a B. Pitt
A. Jolie a B. Pitt

Zdroj: en.wikipedia.org

Máte už vyděláno a chystáte se oženit? Myslete na předmanželskou smlouvu. Láska je krásná věc, ale věci mohou nabrat trochu jiné obrátky než si v nesoudném období zamilovanosti namalujete. Z krásné, milé a pokorné ženušky se vyklube monstrum přesvědčené o tom, že z vašich milionů by také něco mělo mít a právníci začínají pracovat. Netvrdíme, že musíte svou kdysi drahou polovičku oškubat a vyhodit na ulici, ale někdy jsou jejich požadavky příliš. Abychom však neházeli špínu jen na něžnější pohlaví, někdy to bývá i obráceně. Světem nyní hýbe rozvod herecké dvojky Brada Pitta a Angeliny Jolie a kromě šesti dětí si budou mezi sebou porcovat i obrovský majetek.

Herecký pár se před svatbou zachoval rozumně a sepsal smlouvu, proto je už nyní jasné, co kdo dostane. Experti odhadují, že společný majetek obou hvězd dosahuje v přepočtu asi 9,5 miliardy korun. Brad Pitt vlastní po celém světě sedm nemovitostí, Angelina Jolie tři. Newyorský byt, dům v New Orleans a zámek Miraval ve Francii mají napůl. A jejich dělení do detailu řeší předmanželská smlouva. Bitva zřejmě nastane až v případě dětí. Angelina je chce výhradně do své péče, což se Bradovi nelíbí.

O velké peníze šlo například i v případě rozvodu zpěvačky Madonny a režiséra Guye Ritchieho. Tam ale platila žena. Rozvedli se v tichosti a civilizovaně, alespoň navenek a Ritchie dostal 15 milionů dolarů a dům na anglickém venkově.

To Paul McCartney si užil rozvodových tahanic až dost se svou druhou ženou. V roce 1998 zemřela Paulova první žena Linda na rakovinu prsu. McCartney v roce 2002 podruhé oženil s modelkou Heather Millsovou a v říjnu 2003 se jim narodila dcera Beatrice Milly McCartney. Nedlouho poté se ale s Heather rozvedl. A začala mela. Heather požadovala 125 milionů liber, on jí nabízel 16 milionů. Nakonec soud rozhodl spíše v jeho prospěch, Heather dostala 16.5 milionů liber, majetek v hodnotě 8 milionů liber. Vůbec se jí to ale nelíbilo.

Bez předmanželské smlouvy se rozváděl herec Mel Gibson. Se svojí ženou Robin strávil 28 let a měli sedm dětí. Vztah dlouho odolával fámám o nevěře a nakonec ztroskotal díky Melovým sklonům k alkoholismu. Soudní řízení trvalo až do roku 2011, jeho exmanzelka si nakonec ze vztahu odnesla 425 milionů dolarů. Mel si našel mladou ruskou milenku Oksanou Grigorievovou, se kterou má dceru. Vztah se nevydařil a skončil Oksaniným obviněním z agrese a ubližování. Melovi paradoxně pomohla první žena Robyn prohlášením, že se nikdy agresivně neprojevoval. Oksana nakonec obvinění stáhla a spokojla se  s domem a 750 tisíci dolary. Nyní Mel čeká už devátého potomka s Rosalind Rossovou. Tak snad mu to napotřetí vyjde.

Herec Johnny Depp, který po 14 letech opustil matkou svých dětí Vanessu Paradis.  Vzal si Amber Heard a s tou měl pěkně dramatický rozvod po několikaměsíčním manžesltví, nakonec také sehrály důležitou roli peníze. Amber Heard ho totiž obvinila z fyzického týrání a tak nakonec souhlasil, že jí zaplatí sedm milionů dolarů – asi 167 milionů korun. Ona za to stáhne veškerá obvinění proti němu, že ji fyzicky bil a týral a přestane se s ním soudit. Slavná dvojice se na tom dohodla, jejich právníci si podali ruce a soud jejich patnáctiměsíční manželství definitivně ukončil.

V Čechách už se také rozvedlo mnoho bohatých párů, mezi jeden z nejsledovanějších rozvodů patřil například před pár lety rozvod moderátorky Mirky Čejkové, která po svém tehdejším manželovi, golfistovi Alexovi, požadovala 300 000 korun měsíčně na jejich dva syny. Soud jí nakonec přiřkl o 30 000 korun méně.

Jednoho z nejbohatších Čechů miliardáře Radovana Vítka soud po velkých tahanicích rozvedl v roce 2008, vyrovnání však bylo dořešeno později. S bývalou manželkou Evou  se Vítek oženil v Brně v roce 1995. Žili spolu v luxusní vile v Praze, jenže v říjnu 2004 se rozešli údajně kvůli vzájemné nevěře. V lednu 2005 pak začala mela kolem "nejdražšího rozvodu v Česku", neboť při majetkovém vyrovnání žádala o rekordní částku - 3,63 miliard korun. V listopadu 2010 se situace otočila a Eva Vítková dostala "pouhých" 50 milionů.

Za nejdražší rozvod v historii se považuje odstupné, které v roce 1999 zaplatil své ženě australský tiskový magnát Rupert Murdoch. Manželce Anně musel po třiadvacetiletém manželství nechat část svého jmění v hodnotě 1,7 miliardy dolarů (dnes asi 29,5 miliardy korun). Na evropském kontinentě je zřejmě rekordmanem v rozvodovém odstupném nejbohatší muž Ruska Roman Abramovič, který se v březnu 2007 se svou bývalou chotí Irinou dohodl na vyrovnání 300 milionů dolarů (zhruba pět miliard korun). Z rozvodového řízení vyšel Abramovič relativně levně, jeho majetek se totiž tehdy odhadoval na 18,7 miliardy dolarů a exmanželka prý mohla požadovat až polovinu majetku.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |